Menu

Robisz domowe przetwory?

Domowe przetwory - któż ich nie lubi konsumować? Czasem jednak brak czasu lub inne czynniki sprawiają, że szybciej i łatwiej jest sięgnąć po te z półki sklepowej, których oferta jest bez wątpienia bardzo bogata. A Ty robisz czasem domowe przetwory czy korzystasz wyłącznie z tych kupowanych w sklepie? Jeśli tak, to co należy do Twojego kulinarnego repertuaru w tym obszarze?

NetMamaTeam Team
 654  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Odżywianie domowe przetwory

Odpowiedzi

MamaMateuszka
Ogóreczki kiszone i konserwowe robiłam razem z teściową. I jeszcze kompot z wieśni.
Ada3610
Mam już zrobione: dżemy truskawkowe i kompoty, konfitury wiśniowe, kompot porzeczkowy i sok, dżem z borówki.
dwa rodzaje ogórków.
Jeszcze robię buraczki, paprykę, grzybki.
amalka
Oooo... Moja szwagierka zwykła mówić o mnie- "W bloku chowana a jak baba z wiochy" (rofl) To nie obelga dla kobitek ze wsi a pochwała (grins) Robię masę przetworów- kompoty, powidła, dżemiki (w tym roku owoców jak na lekarstwo przez tę pogodę), mus jabłkowy, sałatki, pikle, ogóry z kurkumą, cukinię/ paprykę/ patisony w zalewie, jagody zasypane cukrem (lek magiczny na biegunki Krzysiowe), grzybki marynowane bądź w pomidorach, duszone pomidory (baza do zupy lub sosu spaghetti)... W zeszłym roku dzieciaki złamały mi badyla pomidora, obwieszonego obficie zielonymi jeszcze owocami. Wyjścia innego nie było, jak dżemu utrzaskać (glodna) Kto nie jadł/ nie robił- polecam. Coś pysznego!
tymianek
w tym roku z pewnych względów, czasu brak na domowe przetwory, zrobiłam jedynie ogórki małosolne, które jak to z małosolnymi bywa, do zimy nie wytrzymały i w kwaszone się nie przerobiły. Jedynie co zrobię, bo mój pierworodny ma nieodparty apetyt na to co roku i przez cały rok - z przerwami oczywiście, to taki mus z jabłek papierówek i dyni, który zajada z twarogiem i makaronikiem.
konieczko
@amalka ale mi smaka narobilas (kciuki) to wszystko, co powymienialas brzmi pychowato (gotuje) az normalnie chyba zaraz sama sobie cos ugotuje (grins)
irekzboralski
robię przetwory choć niewiele i chciałabym więcej...kompot i dżem z truskawek, ogórki kiszone i słodko kwaśne, paprykę, surówki z kapusty...od mamy dostaje buraczki i sok z pomidorów...ale fajnie wyglądają w kolorowych czasopismach zaopatrzone w opisane kolorowe słoiki, butelki spiżarnie (mniam)
sheryl
Nie, nie robię. Korzystam z tych, które ribią nasze mamy.
sheryl
* robią
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.