Menu

Roczne dziecie a jedzenie kanapeczki... ;D

No wiec mamusie, powiedzcie, jak to jest u Waszych ponad rocznych pociech? Dajecie im kanapeczki.

Czy rzeczywiscie jedza one te kanapeczki, tak jak Bog przykazal? Bo patrze na swoja... je wprawdzie to wszystko, ale kanapke rozniesie na czesci osobne, chleb wydziubie... rozpatroszy i je sobie tak kawaleczkami, osobno wcina to, co bylo na chlebie... albo i nie wcina. Czasem zje wierzch kanapki a nie ruszy chleba... czasem zas ruszy chleb a "nadzienie" po rozpatroszeniu na czynniki pierwsze... zostawi...

Czy tylko moja panna to taki jaskiniowiec? Czy wasze roczniaki... poltoraroczniaki... sa bardziej cywilizowane pod tym wzgledem?

(grins)(grins)(grins)

LaMandragora
 611  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie kanapka roczniak

Odpowiedzi

monique25
mój jadł dokładnie tak samo jak Twoja córa :)(kciuki)

przecież tak lepiej smakuje :p

teraz ma 2.5 i nadal najpierw je to co na chlebku a potem chlebek (grins) rzadko zjada całą kanapkę naraz
LaMandragora
@geodonna... z tym krojeniem w kostke to uskutecznialam ze starszymi. Mloda jednak, jak jej tak podam, to nawet nie ruszy. Ona chce, jak reszta rodziny jesc... (krejzolka)(kciuki)
daryjka87poznan
Tez kroilam i na poczatku dawałam do buzi, pozniej sama jadła, czasami wyjada tylko obkład reszte zostawi.
agucha44444
moj ma 28 miesiecy prawie kroje jemu w kostke i sam je,roznie z tym jest czasami zje cala zawartosc a czasami to co jest na wierzchu a pozniej maslo i chleb na koncu,ale tak rzadko zazwyczaj prosi o maly widelczyk i nim wcina(glodna)(glodna)
babooshka
robiłam dokładnie tak jak @Geodzia i najbardziej było efektywne takie jedzenie:)
okaloka
U nas już trzy razy to przerabiałam,to była norma(grins)
LaMandragora
No tak. Tylko, ze moja, jak dostanie kanapke w kosteczce to nawet na nia nie spojrzy. A moja "propozycja" karmienia jej przyjmowana jest z oburzeniem... (smiech) przez sama zainteresowana.
beatka7623
Moja też tak jadła (grins) Teraz ma 2 lata i wyjada najpierw to co na chlebie a później chleb a czasem podłoga wcina (grins)(grins)(grins) także wszystko jak w rodzinie (kciuki)(kciuki)
renata29
mój rzadko je kanapki,woli np.samą wędlinę do ręki ale jeśli już kanapkę to nie daję do ręki bo by rozniósł albo gdzieś powciskał kawałki i potem nie wiedziałabym gdzie szukać,więc ja trzymam kanapkę a on gryzie
tymianek
(kwiatek) mój 3- latek zjada kanapke PODOBNO w przedszkolu ( podobno, bo ja tego nie widzę, ale Panie i on mówią, że tak, więc niech będzie).
W domu dla niego pieczywo nie istnieje. Jak mu dam pieczywo do jajecznicy, czy parówek, to oczywiście zostaje i mogę sama sobie je zjeść. Woli makaron i ziemniaki, dlatego co będę dziecko zmuszać, jeszcze sie nabierze chłopina kanapek do pracy (grins)
sque
kanapkę trzymam zawsze w ręce a mała podchodzi i gryzie, czasem pokroję na małe kawałeczki i sama jej wsadzam do buzi.
MamaMaya
ja też mojej kroję w kosteczke i wkładam do dzioba albo ona sama sobie nabija widelczykiem (albo przynajmniej próbuje a ja jej pomagam...), bo inaczej to za wiele by pewnie nie zjadła....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.