Menu

Rocznik 2009 i zerówka.

Witam Was drogie mamusie i tatusiowie ;-)
Mam o to takie pytanko. Moja córcia urodziła się w sierpniu 2009r i jak się w czasie mniej więcej wakacji orientowałam to od września 2014r ma ona obowiązkową zerówkę gdyż będzie miała skończone 5 lat. Czy to nadal jest aktualne czy coś w tym temacie się zmieniło? Bo szczerze powiem, że za bardzo się w tym nie orientuję ostatnio. Jak to w końcu jest z tymi dziećmi? Oraz czy mogę ją zapisać do zerówki w przedszkolu (obecie nie chodzi do przedszkola a zależałoby mi na tym) czy muszę już zapisać do zerówki w szkole? Powiedzcie mi dokładnie wszystko na ten temat, bo za chwilę czas tak szybko minie, że będzie kwiecień i pora rekrutacji a ja nie będę wiedziała co mam robić. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

sque
 576  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie zerówka zer 5 lat

Odpowiedzi

patik89
Z tego co wiem to zerówka 5 latków jest obowiązkowa, jest to obojętne gdzie dziecko ją przejdzie czy w szkole czy w przedszkolu. Mam córkę która 5 lat skończy 21 kwietnia i też stoję przed pytaniem gdzie ją wysłać czy zostawić w przedszkolu czy posłać do szkoły do zerówki przedszkole zaczeła we wrześniu 2013. W szkole będzie już uczyła się do miejsca do ławek i łatwiej jej będzie odnaleźć się w pierwszej klasie. Więc ja sądze że lepiej do szkoły. Ale to każdego osobisty wybór.
katarynka3311
Rocznik 2009 ma już obowiązek przejść roczne przygotowanie tzw. "zerówka". U nas jest tak, że obecnie "zerówka" jest w przedszkolu, a jak będzie od września nie wiem. Jeśli masz wybór, zrobisz, jak zechcesz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.