Menu

Rocznik 2009 i zerówka.

Witam Was drogie mamusie i tatusiowie ;-)
Mam o to takie pytanko. Moja córcia urodziła się w sierpniu 2009r i jak się w czasie mniej więcej wakacji orientowałam to od września 2014r ma ona obowiązkową zerówkę gdyż będzie miała skończone 5 lat. Czy to nadal jest aktualne czy coś w tym temacie się zmieniło? Bo szczerze powiem, że za bardzo się w tym nie orientuję ostatnio. Jak to w końcu jest z tymi dziećmi? Oraz czy mogę ją zapisać do zerówki w przedszkolu (obecie nie chodzi do przedszkola a zależałoby mi na tym) czy muszę już zapisać do zerówki w szkole? Powiedzcie mi dokładnie wszystko na ten temat, bo za chwilę czas tak szybko minie, że będzie kwiecień i pora rekrutacji a ja nie będę wiedziała co mam robić. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

sque
 740  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie zerówka zer 5 lat

Odpowiedzi

Runka
Magda w Szczecinie nabór zaczyna sie w polowie marca (data bedzie znana pod koniec stycznia). Z powodu ze Julka nie chodzi do przedszkola ma marne szanse na zerowke w przedszkolu ale próbuj... skladajac wniosek internetowo mozesz wybrac jedna placowke przedszkolna oraz szkole z okregu i jako 3 placowke rowniez szkole (wybieralam w zeszlym roku 3 przedszkoa to mi wykreslili dwa przedszkola i wpisali 2 szkoly)

a jesli chodzi o to czy rodznik 2009 jest juz obiety przymusem szkolnym to tak, ustawa przeszla mimo ogolnego sprzeciwu rodzicow dzieciaczkow.

Moj Michał chodzi do szkoly (mimo ze teraz ma indywidualne) ale i tak twierdze ze nie jest zle w szkole, bynajmniej tej naszej... a i co wazne dzieci zerowkowe w kazdej ze szkol musza miec rowniez zapewnione miejsce w swietlicy gdyby rodzice pracujacy nie mieli mozliwosci odebrania dziecka o 13
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.