Menu

Rodzaj przedszkola

Przedszkole prywatne, płatne, Waldorfskie, językowe, katolickie czy osiedlowe lub przyszkolne? Czy wybór przedszkola jest ważny? Jakie są wady i zalety?

Ania
 1612  12

Odpowiedzi

anetakam0
Wybór przedszkola ... - no cóż - w "okolicy jest jedno - gminne - następne z 15 km bym musiała szukać

zazdroszczę tym, którzy mają jakiś wybór = powodzenia im tez życzę - mi jeden problem z głowy odpada - zapisałam małą do naszego przedszkola (oddziału żłobkowego) i po kłopocie
siwusek
W mojej wsi są dwa,Ale ja wybiore te znajdujące się bliżej miejsca zamieszkania mojej mamy,żeby w razie czego mogła mi odebrać córkę z przedszkola bo rożnie bywa.A że znajduje sie one przy szkole więc jeszcze moge liczyć na pomoc starszego syna.Ale jeszcze mam trrrrochę czasu.Moja malutka ma dopiero 5 miesiecy:)
kasia13_archiwum
Moje cora (tak jak jej starsza siostra) chodzi do przedszkola multikulturalnego, z wiekowo mieszanymi grupami... gdzie przyjmuje sie dzieci juz od 4 m-cy. W grupie corki sa dzieci o przekroju wiekowym od 2 do 6 lat (starsza byla w grupie o przekroju wiekowym od 4 m-cy od 6 lat)...

W sumie bardzo interesowalo mnie przedszkole waldorfskie (starsza chodzi do szkoly waldorfskiej), ale takie przedszkole jest troche daleko od nas... wiec zdecydowalam sie na to, do ktorego chodzila starsza corka... Szczegolnie, ze bardzo chetnie przyjeto tam moja mlodsza corke... Ale tez musze tam dojezdzac. No tylko, ze nie tyle, jak do waldorfskiego.
kasia13_archiwum
Tak to prawda @patik. Lepiej, zeby dziecko zlapalo odpornosc w przedszkolu. Takie ciagle chorowanie moze potrwac i z rok czasu... Wiec lepiej niech to sie dzieje w wieku przedszkolnym niz, jak dziecko pojdzie do szkoly i wtedy caly rok bedzie ciagle chorowalo.
kasia13_archiwum
Rodzaj przedszkola jest rowniez bardzo wazny... Chodzi o koncept. Na pewno nie mozna porownywac np. przedszkola publicznego do waldorfskiego... 2 totalnie rozne koncepty...
ODYNIECKA
Ważni są ludzie pracujący w przedszkolu.
IziaMorela
Moj syn chodzil do przedszkola z metoda Montessori. Chodzo tam o pobudzanie zmyslow dziecka, robudzanie jego wyobrazni. Nauka poprzez zabawe. Wspomaga tworcze i logiczne myslenie. Ja jestem bardzo zadowolona z tej metody i musze przyznac, ze moj synek wiele zyskal chodzac to tego przedszkola. jest to dosc popularny rodzaj przedszkola w Irlandii.
kasia13_archiwum
Tak przedszkola i szkoly Montessori tez sa bardzo dobre.
mammma
ja szukam przedszkola blisko domu. wierzę że w kazdym mojemu dziecku będzie dobrze i będzie bezpieczne. duzo też zależy od innych dzieci w grupie, a na to przecież nikt nie ma wpływu.
za moich czasów pani przedszkolanka biła "niegrzeczne dzieci" skakanką i mam nadzieję że takie sytuacje to juz tylko wspomnienia minionej epoki...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.