Menu

Rodzina przybrana - Patchworkfamily

Żyjecie w rodzinie przybranej? Jak to działa? Jakie są wady i zalety?

Ania
 2944  6

Odpowiedzi

artanis
Wad jako tako nie ma, to cudowne, że dzieciom, których rodzice umarli, nie interesowali się nimi bądź oddali je udaje się znaleźć dom, kogoś kto będzie ich kochał i o nich dbał.
Są zagrożenia, bo nie nazwę tego wadą. Ostatnio wiele się mówi o molestowanych bądź bitych dzieciach przez rodziców zastępczych.
Wydaje mi się, że w przypadkach starszych dzieci, które zdają sobie sprawę z tego, że mają własnych rodziców, którzy się nimi nie interesują świetną sprawą stały się rodzinne domy dziecka. Dzieciaki mogą na siebie wzajemnie liczyć, opiekują się nimi ludzie z powołaniem, ludzie, którzy kochają je jak własne dzieci, a nie jak w państwowych domach dziecka - 'internatach'.
kasia13_archiwum
@artanis... Patchworkfamily... to nie rodzina zastepcza.
Patchworkfamily jest wtedy, kiedy spotykaja sie kobieta i mezczyzna majacy juz swoje dzieci z wczesniejszych zwiazkow i zakladaja nowa rodzine.
Przynajmniej to slowo to znaczy w niemczech...
No, ale moze w Polsce ma ono inne znaczenie.
czarna
@kasia13: Ma to samo znaczenie. Nie mam niestety doświadczenia jeśli chodzi o taki model rodziny, więc się nie wypowiem - ale myślę, że taka rodzina z powodzeniem może funkcjonować jeśli jest w niej dużo dużo miłości. Nie wiem jednak czy łatwo jest traktować na równo swoje rodzone dzieci i dzieci przybrane czy gdzieś podświadomie się nie faworyzuje ...
artanis
@kasia13: widzisz, całe życie człowiek się uczy. Rodzina przybrana kojarzyło mi się z zastępczą. Nie znałam tego określenia. Dzięki za wytłumaczenie:)
kasia13_archiwum
@artanis... nie ma za co. Po prostu sie zastanawialam, czy dobrze to zrozumialam. Czasem to samo slowo bywa w roznych krajach roznie rozumiane... :)
kasia13_archiwum
@artanis... masz racje... tlumaczenia slowa "Patchworkfamily" na "przybrana" uwazam za odrobine nie trafione. Pasowaloby bardziej "laczona"... "Rodzina laczona"...
Tak jak rozne skrawki materialow laczy sie w "patchwork" tak rozbite rodziny laczy sie w "patchworkfamily".
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.