Menu

Rodzina wielodzietna czy model 2 plus 1?

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Rodziny są coraz mniejsze. Co o tym sądzisz? Podziel się z nami tym, ile Ty masz rodzeństwa i czy ilość ta wpłynęła w jakikolwiek sposób na to ile Ty masz obecnie dzieci? Jaki masz obecnie kontakt z rodzeństwem?

Ania
 1522  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina rodzina wielodzietna rodzina

Odpowiedzi

amalka
Mam najlepszą w świecie siostrzyczkę, młodszą o 2 lata i 3 miesiące. W dzieciństwie biłyśmy się, drapałyśmy się, młoda mnie gryzła na potęgę :) Mieniło gdy z dzieciaków przeistaczałyśmy się w podlotki. Wspólne sekrety, wzajemne "boki"... Zawsze stawałyśmy za sobą murem. G pierwsza usłyszała gdy "TO" się stało, ja pierwsza wiedziałam o jej ciąży. Ba! To ja wybrałam jej męża :) Teraz dzieli nas pewna odległość ale nadal o wszystkim sobie mówimy, wisząc na telefonie- dosłownie- godzinami.

Mam jedno dzieciątko. Z pewnych względów nie może być inaczej :( Raz już los obszedł się ze mną w miarę łaskawie i choć ja zaryzykowałabym raz jeszcze, mąż się nie zgadza... Zdrowy rozsądek podpowiada, że P ma rację ale serducho czuje inaczej... Dobrze, że Krzysio ma kuzynostwo w zbliżonym wieku. To nie to samo, ale jednak...
234olenka
Ja mam 5-ioro rodzeństwa : 2 braci starszych ode mnie jeden o 3 lata, drugi o 2 lata starszy, ja byłam po środku i mam jeszcze młodsze rodzeństwo dwóch braci i jedną siostrę. o 3 lata , 10, i siostrę o 11 lat młodszą Natomiast ja mam jedno dziecię. I raczej nie planuję powiększenia rodziny, może dlatego że ja pochodziłam z wielodzietnej rodziny.
rozowa82
mam dwojske rodzenstWA, sama ma na razie jedno dziecko ale na pewno nie poprzestane na tym, uwazam ze jedno dziecko to taki bąbelek na wodzie ....
irekzboralski
Ja mam 3 rodzeństwa, dwóch braci i siostrę. Ja jestem najstarsza, bracia o 2 i 4 lata młodsi a siostra o 7 lat. Jako dzieciaki świetnie się rozumieliśmy i tak pozostało do dzisiaj, możemy nawzajem liczyć na siebie. Uwielbiam wspólne świętowanie rodzinne w tak dużym gronie i myślę,że to jest piękne:)!Sama mam synka, drugie dziecko urodzi się we wrześniu:)
daryjka87poznan
Niestety ja nie mam rodzenstwa. Nie chciałabym zeby corka była sama (chodz tak naprawde tak nie jest, ma brata ale sytuacja jest taka ze go nie zna)
renata29
Mam brata,2 lata młodszego.Jak dorośliśmy zaczęliśmy się dopiero normalnie dogadywać.Teraz brat jest za granicą i odwiedza mnie raz,dwa razy w roku.
Odkąd tylko zaczęłam myśleć o dzieciach,wiedziałam,że chcę więcej niż jedno.Na razie mam dwójkę.
karolcia514
Mam siostre o 3 lata starsza ode mnie :) a sama mam jedno dzieciatko ale bardzo bym chciala aby miala rodzenstwo zobaczymy co czas pokarze :)
emiliab
Mam troje sporo starszego rodzeństwa: siostrę i dwóch braci. Mamy bardzo dobry i bliski kontakt. Teraz mam dwoje dzieci i myślę, że starczy.
oOoanitaoOo
Mam o 2 lata starszego brata, mimo że mieszkałam z nim do niedawna, nie mamy kontaktu. Za dzieciaka bawiliśmy się razem, chodź kłótnie też się zdarzały jak w każdym rodzeństwie ;p. Ale Patryk jakieś 10 lat temu zamknął się w sobie, nie rozmawia z nikim. Nie wychodzi z domu i nie ma kontaktu z ludźmi... Strasznie żałuje że tak jest, niestety nie mam na to wpływu.

Idealny model rodziny jak dla mnie to 2+2. Zawsze chciałam mieć dwójkę dzieci, najlepiej rok po roku, żeby mogły razem się bawić. Niestety nie zawsze wychodzi tak jak chcemy.. Jako że w ciążę z moją córeczką zaszłam bardzo wcześnie, wychowywałam ją sama, tak o drugiej ciąży nie było mowy. Teraz córcia ma 3 i pół roku, a ja nadal chce mieć dzieci rok po roku, w związku z czym - jak wszystko pójdzie po mojej myśli - będę miała trójkę dzieci ;)
aniol
JA mam brata 4 lata młodszego i niezamieniłabym go na żadnego innego uwielbiamy sie i bardzo wzajemnie pomagamy,czasami kłucimy a w dziecinstwie lalismy sie na potege,ale to chyba norma.JA niestety mam tylko jedno dziecko i podobnie jak Amalka niepowinnam miec wiecej choc u mnie odwrotnie maz chce zaryzykowac ja nie.Bo chodzi tu o moje zdrowie.Ale tez mamy taka sytuacje ze gdybym teraz zaszła i niepracowała to niemielibysmy na jedzenie podstawowe ,wiec jak wychowwac dzieci...polska to kraj gdzie niepomagaja rodzina finansowo wrecz utrudniaja.A jestem za jak najbardziej 2+2 .
monikarogalska2
Mam 2 lata młodszą siostrę. Od początku chciałam żeby moje dziecko miało rodzeństwo. Mam córeczkę i w lipcu będę miała drugą:)) Kto wie może w przyszłości będzie i trzecie?
natuuusia19
mam 4 rodzenstwa ale wychowywalam sie jako jedynaczka (skomplikowana sprawa) sama mam jedno dziecko ale nie mowie, ze na tym sie skonczy. moje relacje sa dosyc dobre.
ulenka091987
oj Ja mam dużo rodzeństwa 4 braci i 4 siostry, układało i układa sie między nami różnie ale raczej dobrze się dogadujemy. Sama mam 2 synów i marzy mi się minimum jeszcze jedno a najchętniej do 5-ki bym dobiła, ale niestety sytuacja finansowa i mieszkaniowa nie pozwala mi nawet na jedno więcej :(
madziullka
dwójka i na tym koniec. Mam dwóch młodszych braci i nigdy nie wchodziliśmy sobie w drogę. Ze strony mojego M... ma jeszcze 5 rodzeństwa i nie jest za fajnie, Każdy do wszystkiego sie wtrąca,najmłodsze jak i najstarsze to kozaczki które wg nich są najważniejsze, eh... długo by gadać. Dlatego 2 dzieci w zupełności nam wystraczy. Nawet jeśli bym miała ogromny dom i świetne warunki to i tak więcej dzieci nie chce... Nie zawsze jest różowo kolorowo w wielodzietnych rodzinach...
czekoladka22
Hmm ja mam trójkę rodzeństwa z czego podobno tylko moja siostra jest rzeczywiście siostrą obydwoje bracia nie są mojego taty więc są przyrodnimi :(
Ja kontakt mam średni z rodzeństwem wiadomo praca szkoła i nie ma czasu sie spotkać na spokojnie a chciałabym od czasu do czasu jedynie na urodzinach nam to wychodzi:]
A czy to ma jakiś wpływ na to ile mam dzieci chyba nie zawsze lubiłam małe dzieci od kąd pamiętam i zawsze chciałam mieć ich dużo !
Co z tego jak polska na to nie pozwala żeby mieć wiecej dzieci !
Najpierw musi być becikowe itd a potem myśle będzie wiecej dzieci taka głupia ustawa np. że na jedną osobę w rodzinie wystarczy 500 zł chyba a ciekawe kto za te 500 zł na miesiąc wyżyje ja mam 2 dzieci 3 niestety w drodze i nie mam za co je utrzymać mam kupę długów z jednej wypłaty utrzymuję 4 ludzi jeszcze żeby po blisku był gdzieś żłobek ale nie ma nawet tego:( nic tylko wyjechać za granicę tam przynajmniej jest praca itd.. tak jest w rzeczywistości takie jest życie !
mycha2706
Mam brata starszego o 4 lata i siostrę starszą o 3 lata. Kocham Ich bardzo, siostra jest dla mnie najważniejsza osobą na świecie. Mam 3 dzieci i nie będę mieć wiecej:) Bo nie moge i nie chcę :)
Daga81
Ja niestety jestem jedynaczką i mój mąż na domiar złego też:(((((((((Uważam że rodzeństwo to super sprawa i zawsze najbliżsi ludzie..ale trzeba dużo pracy włożyć żeby te rodzeństwo było zgrane.Moja mama miała 2 braci (niestety nie żyje) a tata dwie siostry..niestety każdy poszedł w swoją stronę.My z mężem mamy 2 dzieci (2 synków) choć marze jeszcze o córeczce to niestety nas nie stać:((((Zgadzam się w zupełności z czekoladką22..Polska niestety nie dba o obywateli..dba tylko aby im jak najwięcej zabrać:(((((
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.