Menu

rodzinne zasady

chcialybyscie sie podzielic swoimi dobrymi, sprawdzonymi zasadami panujacymi w Waszym domu? typu - zawsze po powrocie do domu myjemy rece, nie ogladamy tv podczas posilkow ... itp?

truska
 655  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie zasady

Odpowiedzi

izkalepszy
jak są wszyscy w domu to zawsze jemy posiłki razem,nie kłócimy się przy dziecku,pilnujemy żeby mała chodziła zawsze spać o tej samej porze(z małymi wyjątkami ale to zdarza się bardzo rzadko)
emikacpi
U nas tez zasada ze jemy wszyscy i w KUCHNI a nie przed tv w pokoju , oczywiscie myjemy raczki przed. I kazdy ma dyzur w sprzataniu talerzy i szklanek po obiedzie, kacperek ładnie przynosi mi brudne naczynia do zlewu (grins)(grins)(cukierek)(prezent)
emikacpi
a tak zapomniałam tak jak agula1 nie chodzimy w butach tylko w papuśkach (kciuki)(kciuki)
justii34
ja gotuje to reszta sprzata i nawzajem(grins) posiłki jemy wspólnie(grins) ''Z Bogiem''przed wyjsciem z domku(grins) myjemy po sobie łazienke(grins) siusiamy na siedzaco(grins) razem podejmujemy decyzje,kazdy pomysł,slowo sie liczy a potem kompromis(grins) pamietamy o świetach,rocznicach(grins) staramy sie zaplanowac weekend i pysznosci,popisujemy sie kulinariami....dzieciaki tez kombinuja(grins) i duzo innych spraw(grins)(awve)(awve)(awve)(awve)
madziullka
nie chodzimy w butach w domu tylk w kapciach, obiady jadamy razem(no chyba ze M nie ma bo w pracy),przed posilkami mycie rak,staramy sie klasc dzieci o stalych wczesnych porach, DZIECI NIE SPIA W NASZYM ŁOŻU,hm... sporo by sie tego znalazlo...
Remedios
mam ze 100 takich zasad ale w rzeczywistości nie istnieją:) Mycie rąk po spacerze i przed jedzeniem, sprzątanie po sobie? to nie są zasady, to są PODSTAWY. Typowe zasady u nas dotyczą spędzania wspólnego czasu, wychowywania córki itd ale nie są świętością, zdarzają się odskoki nie żyjemy w obozie, jesteśmy ludźmi, wolnymi, i jeśli czasem mamy ochotę jeść w łóżku, to jemy, itd.
amalka
Kapciorki a nie buty, obowiązkowo czyste ręce, wspólne sprzątanie, Krzysio zbiera swoje zabawki, gdy bawi się poza swoim pokojem- wynosi z niego max dwie zabawki, zawsze jemy oglądając telewizję (grins) , wspólnie (z mężem) podejmujemy decyzje finansowe...
justii34
tak myjemy rece po powrocie,wspolnie jadamy obiady,ograniczony czas komputerowy,dni bez komputera,wypady do miasta na pizze,nagrody za dobre wyniki i takie tam.....(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.