Menu

Rola rodziców chrzestnych

Czytałam tu dzisiaj wątek o rodzicach chrzestnych i tak się w ogóle zaczęłam zastanawiać nad tą powiedzmy "rolą" - jaką waszym zdaniem rolę w życiu dziecka oni powinni odgrywać?! Czy ma się to sprowadzać tylko do pojawiania się na uroczystościach i obdarzaniem dziecka prezentami??!! Bo chrzestni moich dziewczyn nie należą do zamożnych ludzi i po prostu ich na to nie stać, żeby dziewczyny zasypywać, ale mają z nimi świetny kontakt, często zabierają je do siebie np podczas wakacji i pełnią naprawdę sporą rolę wychowawczą i uważam, że to o wiele ważniejsze, niż zasypywanie dzieci pluszakami. Pozatym wiem, że gdy nas z mężem zabraknie, to moje córki będą miały oparcie. Jestem tego pewna jak tego, że dwa razy dwa jest cztery. Czy pod takim katem wybierałyście chrzestnych??

kosia
 4387  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

rodzice chrzestni

Odpowiedzi

paula80
Też tak myślę, ale żeby tak być mogło to musi być utrzymywany kontakt, to nie mogą być osoby, które pojawiają się jedynie na chrzcinach dziecka i komunii. Bo będą to osoby obce i w razie czego dziecko nie będzie chciało do nich chętnie iść. A zwyczaj z prezentami nie wiem skąd się wziął... Ale istnieje. Mój synek też dostaje na każde urodzinki, imieninki na dzień dziecka. Ale jak by nie dostawał, to na pewno nie nazwałabym jego chrzestnych nieodpowiednimi.
artanis
Rodzice chrzestni w dzisiejszych czasach pełnią zasadniczo inną rolę aniżeli było to kiedyś. X lat temu taki rodzić miał być przewodnikiem duchowym dziecka, które mimo, że nieświadomie ochrzczone miało mieć gwarancję, że pozna wartości chrześcijańskie.
Dziś rola ta bardzo się skomercjalizowała. Polega raczej na wysyłaniu prezentów na urodziny - tak jak piszesz.
Chrzestnymi mojego dziecka są brat ex i kuzynka. Brat - bo to rodzina, bo zawsze będzie blisko i jest:) A nasze dzieci bawią się wspólnie. Jeśli chodzi o kuzynkę, jest osobą wierzącą - ma dwoje małych dzieci, może rzadko przyjeżdża do Grzesia - mieszka w Niemczech i nie ma czasu aż tyle, ale wiem, że gdyby mi się coś stało - zajmie się nim i wpoi odpowiednie wartości, nie tylko chrześcijańskie ale i życiowe.
bunia88
Rodzicami chrzestnymi są moja siostra i brat męża. Mam pewność, że gdyby nas zabrakło, będą nie tylko kochać i opiekować się naszą córeczką, ale wychowają ją zgodnie z naszymi wartościami.
kasiunia1
zawsze mi sie wydawalo ze chrzestnych sie wybiera po to aby w razie jakiegos nieszczescia mial sie kto zaopiekowac moimi dziecmi......lub czasem rozdice błądzą np alkohol.... wiec w tedy ojciec chrzestny powinien swojego chrzestnika lub chrześnice wspiepać
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.