Menu

Rola szkoły..........

Wiecie co zaczynam się zastanawiać w jakim kraju my tak naprawdę żyjemy i co sie stało z naszym podejściem do kultury, historii i sztuki.....

Moja córcia chodzi do niewielkiej szkoły, ale myślę że nie w tym tu rzecz, a mianowicie - ponieważ w styczniu dzieci miały odwołany jeden dzień zajęć dyrektor szkoły postanowiła, że w ramach odrobienia tej nieobecności zorganizuje dzieciaczkom wyjazd do Szafarni czyli miejsca gdzie przebywał Fryderyk Chopin, na koncert fortepianowy.

Ze zrozumiałych względów koncerty odbywają sie tam tylko w niedziele, więc wyjazd przypadałby na ten dzień.
W śród rodziców wielkie oburzenie, że proponuje sie dzieciom takie "atrakcje" woleli by aby dzieci pojechały do zoo albo do McDonalda(krejzolka)
Ja osobiście jestem w szoku i wstydzę sie postawy rodziców bo w końcu szkoła jest od przekazywania jakiś dóbr kulturowych, a do McDonalda to możemy sami pojechać z dziećmi.

AniaSCh
 806  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie szkoła wyjazdy

Odpowiedzi

Beki
Ło rany.. pamiętam że w podstawówce miałam co miesięczne wyjścia do Domu Kultury na tzw. filharmonię. Płaciliśmy za to chyba 2 zł. A moja miejscowość ma jakieś 15 tys mieszkańców. Nie ma już tego. Szkoda.
Postawa rodziców jest jak dla mnie nie zrozumiała.
Kordelia
Szkoła miała świetny pomysł na odrobienie tej nieobecności.......dziwi i szokuje mnie postawa rodziców (wow)(wow)(wow)
AniaSCh
Wspomne tylko, ze wycieczka została odwołana...(pout) , a ja zastanawiam sie czy jest sens żeby córka tam dłużej chodziła..., w szkole decydują rodzice, którzy moim zdaniem reprezentują "zaścianek narodowy"
Iwona1977
moje dzieci polubily wyjscia do filharmonii,ale tylko dlatego ze dostosowano program tak aby dzieci sie nie nudzily:sa jakies konkursy ,pytania na temat muzyki ,dzieci moga rowniez wejsc na scene i obejrzec z bliska instrumenty... a jeszcze rok temu moja corka jak i wiele dzieci nie chcialo jezdzic na takie koncerty bo nie bylo urozmaicenia i poprostu sie nudzily... Mysle ze wlasnie dlatego rodzice sie burza
Achcha
Na szczęście u nas nie ma takich wątpliwych atrakcji jak wyjście do fast foodu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.