Menu

rolety zewnetrzne

Czy są jakieś mamusie ktore mają na oknach automatyczne rolety zewnętrzne na oknach?

Chciała bym zapytać czy jest to coś warte? Czy izoluje od ciepła, no czy dzięki nim w pomieszczeniu nie jest gorąco?

Chcemy takie kupić bo jest u nas bardzo gorąco w lecie, czy pomoże to coś?

Anemona
 574  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zakupy dom rolety

Odpowiedzi

mumia
Ja mam rolety od zachodniej strony. Przy upałach sprawdzają się tylko trochę ale pod warunkiem, że okna są szczelnie zamknięte. Obniżają temperaturę tylko o kilka stopni. Ale może w moim przypadku nie funkcjonują najlepiej bo pokoje ogrzewają się od dachu, nasz domek niestety nie ma dobrej warstwy izolacyjnej między dachem, a sufitem... Jeśli Twój dom nie nagrzewa się od dachu to warto spróbować. Ale powtarzam, okna przy upałach też muszą być zamknięte żeby nie wpuszczać gorącego powietrza do pokoju. Wietrzyć można albo rano albo po zachodzie słońca kiedy temperatura trochę spadnie.
Anemona
no u nas też nagrzewa sie od dachu
margolcia85
ja mam - ogolnie mam chłodne mieszkanie - mam rolety na wszystkich oknach i jak jets meg gorąco to jak już się mieszkanie nagrzeje np. jak latem jest długo megagorąco to w mieszkaniu przy spuszczonych roletach mam tak jakbym miala klime :) z kolei zimą super osłaniaja od wiatru, mrozu i wogole :) a osobiscie polecam :)
mumia
Anemona, ja się zastanawiam nad specjalną folią odblaskową na okno. Ale słyszałam, że to daje taki sam efekt jak rolety (tylko nie jest ciemno). Chociaż pomału myślę też nad jakimś mini klimatyzatorem...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.