Menu

Ropiejące oczko u 4 - miesięcznego dziecka

Moja kolezanka ma prawie 4 miesiaczna corcie, ktorej od urodzenia ropieje oczko. Dostała juz 2 antybiotyki i nie pomogły. Słyszała, ze jesli dziecku nie przejdzie samo do 4 mca i nie pomoga zadne metody udrazniania to trzeba operacyjnie udroznic kanaliki. Podobno do 4 m-ca mozna udroznic kanalik operacyjnie bez narkozy, ale po tym czasie przy operacji lekarze stosuja juz narkoze. Moja siostra natomiast miała tez ten problem, wstrzymywała sie jak najdluzej aby uniknac operacji i w wieku 8 m-cy lekarz przepisał jej antybiotyk i jakos przeszło. Co o tym myslicie ? Operacja po 4 mcu czy czekac jeszcze ?

IZAJAR69
 3351  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie niedrożne oko oko

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Hm... dobrze jest wtedy poznac zdanie wiecej niz jednego specjalisty (okulisty)...
No, a my nie mozemy ci niestety pomoc, bo te 2 przypadki moga sie np. roznic. My ich nie znamy. Tu tylko lekarz moze cos powiedziec.

Jezeli 1 radzi do operacji, to pojsc do drugiego, albo i trzeciego. Zobaczyc, co inni maja do powiedzenia.
Tesa
Mojej Agnieszce kilka dni po urodzeniu zaropiało oczko ale udrożniło się po antybiotyku. Później już było wszystko dobrze. Ale gdy antybiotyk nie działa to chyba lepiej bedzie zgodzić się na zabieg.
joka26
znajomej córka miała podobnie, stosowała różne leki i masowanie o którym pisze gochasta ale i tak skończyło się na operacyjnym udrażnianiu jak Mała miała ok 6m-cy
aneta76
Mój drugi syn tez miał taki problem do 9 m-ca zycia lekarze cudowali z antybiotykami i maściami wreszcie trafiłam do dobrego okulisty który dał mi skierowanie na oddział okulistyczny, oczywiście najpierw było masowanie okolic kanału łzowego ale to nie dąło rezultatu, na tym oddziale Pani doktor poprostu przepłukała mu kanlilk łzowy może wyglądało to strasznie ale trwało chwileczke i nie było dla niego bolesne,od tego czasu nie było żadnych problemów
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.