Menu

Ropiejące oczy!!!

Witam!! Mojej córce (5,5roku) zaczeły dzisiaj ropieć oczka. Powiem szczerze , że nigdy jej nie ropiały, spotkałam się z tym pierwszy raz. Moje pytanie brzmi, czy mam jej tylko przemyć herbatą z rumianku, czy coś jeszcze zastosować i czy ta herbata pomoże, czy może powinnam udać się do lekarza? Ślicznie dziękuję za odpowiedzi!!(grins)

MAJA15
 958  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

mala21
do okulisty, z oczami nie ma żartów, a cherbatką możesz przemyc
korek221
idź do okulisty i to szybko bo to może być zapalenie spojówek a to draństwo nie dość ,że boli to jeszcze jest zaraźliwe...
jola75
przemywaj i rob oklady z rumianku.Mojemu tak ropialy,ale mial jeszcze troche czerwone oczka.mojemu po okladfach po 2 dniach zeszlo.
margolcia85
Właśnie mojemu synkowi od 2 tygodni już ropieją oczka, byłam u lekarza, dostaiśmy krople z którymi jest problem - bo nie bardzo daje sobie je wkrapiać, ale pomagają, tyle ile razy uda nam się je zastosować to działają - poza tym już prawie było ok, ale po spacerku w parku ropka pojawiła się na nowo i pewnie to alergia na coś co w tej chwili pyli... Niestety obawiam się że co roku będziemy mieć te sam problem ... :(
fiolka
margolcia, może warto zrobić testy i go odczulić na jesieni/ zimą?

Oczka możesz też przemywać solą fizjoligiczną, ale ja bym poleciała do okulisty albo przynajmniej do pediatry.
kaisaa4
moze ma zatkane kanaliki łzowe. powinnaś też masować kanaliki naciskając palcem. jak nie przejdzie moze waro wybrac sie do lekarza. chociaz mozesz tez pojsc do lekarza rrodzinnego ktory po wizycie moze stwierdzic czy jest konieczne dalsze leczenie u okulisty.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.