Menu

,,ropień okołoodbytniczy

Witam serdecznie. Mam pewien problem z którym chciałabym się z Wami podzielić, prosząc jednocześnie o radę. Mam zdiagnozowany ropień okołoodbytniczy, a chciałabym zajść w ciąże. Byłam u specjalisty według którego nie stanowi to przeciwwskazania. Może spotkałyście się z takim problemem i możecie coś na ten temat powiedzieć. Będę wdzięczna :)

Kasia2
 2447  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

problem

Odpowiedzi

Kasia2
Dziękuję za odpowiedz. Wiem, że muszę go usunąć ale jak mówi lekarz, że ów ropień jest jeszcze mały i muszę poczekać żeby na darmo nie ciąć. A czekam już prawie rok. Poza tym chciałabym dzidziusia i tylko ten ropień stoi na przeszkodzie bo ja mimo zapewnień lekarza mam obawy czy go nie zarażę.
suzi
mysle ze nie powinas bagatelizowac sprawy.isc do dobrego lekarza i pozbyc sie tego swinstwa .powodzenia
kasia13_archiwum
Ropien to jakis stan zapalny, prawda? W sumie podczas ciazy nie powinno byc zadnych ognisk zapalnych, bo w najgorszym przypadku moga doprowadzic do poronienia lub przedwczesnego porodu.
Jednak wyleczylabym sie jeszcze przed zajsciem w ciaze. Nie mysle jednak, zeby to na przyszlosc przeszkadzalo ci w zajsciu w ciaze.
kasia13_archiwum
Jezeli nie chcesz czekac z ciaza to moze rzeczywiscie poszukaj sobie innego lekarza, z ktorym jeszcze raz to skonsultujesz.
Kasia2
Pięknie dziękuję za wszystkie rady. Tak zrobię, poszukam innego lekarza i zobaczę co on mi powie. Miłego Dnia Wszystkim Życzę
suzi
tak nie nasz sobie co bagatelizowac .musisz sie pozbyc .a tak dla przypomnienia co to jest
rzyczyną ropnia jest zakażenie mieszane spowodowane gronkowcami i beztlenowcami. Ropa powstaje na skutek rozpuszczenia mas martwiczych oraz bakterii przez granulocyty i makrofagi, które następnie same ulegają lizie doprowadzając do uwolnienia do otoczenia aktywnych form enzymów proteolitycznych.
Kasia2
Podobno ropień ten powstał przez uwolnienie się z jelita bakterii. Bowiem wszystko zaczęło się od okropnych zaparć. To właśnie częste zaparcia i zaleganie w jelitach pokarmu doprowadziło do ich przerwania. Tak mniej więcej wytłumaczył mi to lekarz.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.