Menu

rotawirus

hej mamusie czy szczepiłyscie lub macie zamiar szczepic swoje bobaski na rotawirusa? Ile kosztuje taka szczepionka? Czy może niestety miałyście z tym już problem? co sadzicie o tym szczepieniu? konieczne czy nie?

Martuska
 3800  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie bakterie biegunka wymioty rotawirus

Odpowiedzi

Mandarinios
Ja nie szczepiłam bo stwierdziłam, że to nie ma sensu. Szczepionka dostępna na rynku jest szczepionką dająca jakąś gwarancję zabezpieczenia przed konkretnym wirusem natomiast szczepów rotawirusów jest caaałe mnóstwo. Szczepienie więc nie da 100% gwarancji, że dziecko nie zachoruje. Poza tym czytałam opinie mam (różne źródła!!!) i lekarzy pediatrów, którzy mówili o powikłaniach po tych szczepionkach w postaci długotrwałych problemów z jelitami u dzieci.
kasia13_archiwum
Nie szczepilam. Wg mnie to zbedne szczepienie.

Moja cora majac 8 m-cy byla w szpitalu, miala infekcje rotawirusowa, biegunka, wymioty...

Byla karmiona wylacznie piersia... jako jedyne dziecko nie byla podlaczona pod kroplowke... i po 3 dniach mogla wyjsc do domu.

Moim zdaniem karmienie piersia jest duza ochrona dla dziecka...

Natomiast szczepienie, jak juz napisala @Mandarinios, nie daje 100% gwarancji.
Zana
..ja napewno mam zamiar zaszczepić jak urodzę tymbardziej że starszy syn idzie do zerówki i może przynosić rózne bakterie ......jest to szczepionka doustna dwu lub 3 dawkowa dwudawkową ...trzeba aobie dawki zmieścić zanim dziecko skonczy 6 miesięcy ...no i koszt jednej dawki to ok 300-400,- w zalezności od apteki
KlaudynaK
Nie szczepiłam. Tak jak @kasia13 uważam, że to zbędne. Moje dziecko nie wybiera się do żłobka... Zgadzam się też z @Mandarinios, że szczepienie to nie daje nam gwarancji, że dziecko nie zachoruje. Więc jest to bez sensu, do tego drogie bo około 700zl za dwie dawki.
kasia13_archiwum
@Zana... moja starsza byla w przedszkolu, jak urodzila sie mlodsza. Owszem, przynosila rozne infekcje, typu przeziebienie...
Dzieki temu mlodsza zlapala dodatkowo lepsza odpornosc i idac sama do przedszkola tyle nie chorowala.
irekzboralski
nie szczepiłam
izka84
Nie szczepilam....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.