Menu

Rowerek biegowy czy zwykły czterokołowy?

Hej kobitki, jak już tu jestem to się was poradzę... Co prawda mój Jasio jest jeszcze za mały na rowerek, ale ciekawa jestem co sądzicie na temat rowerków biegowych? Takich dla trzylatków na dwóch kółkach, na których dziecko jeździ odbijając się stopami. Trochę się ostatnio naczytałam o tym, że to takie super niby dla dziecka ma być, ale mnie się to takie trochę dziwne wydaje... Miały wasze maluchy taki pojazd? Mozecie polecic? (awve)

postrzelonanama
 959  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Czas wolny i Sport rowerek biegowy

Odpowiedzi

BigAlice
Hej,
Kupiliśmy naszej Mai taki rowerek kiedy skończyła dwa latka. Mieliśmy do tego mieszane uczucia ale znaleźliśmy całkiem fajny i niedrogi model więc postanowiliśmy zaryzykować. Początki były tragiczne. Naopowiadaliśmy jej jak to się super jeździ a gdy już sama próbowała się do tego przymierzyć to była szczerze zawiedziona i szybko się zniechęcała. Rowerek przezimował w mieszkaniu, a Maja w przeciągu kilku miesięcy do niego dorosła i zaczęła śmigać nam po mieszkaniu. Kiedy w końcu zrobiło się cieplej i wyszliśmy z nią na podwórko, nie mogliśmy się nadziwić jak sobie na nim śmiga. Potrafi ujechać kilka metrów z wyciągniętymi nogami utrzymując równowagę. Myślę więc, że teraz dużo łatwiej będzie jej się nauczyć jeździć na normalnym rowerku. Oczywiście nie obyło się bez wywrotek ;-) Ale chyba jednak warto :-)
Ada3610
My mamy taki 3203496094 trzy kołowy, i biegowy 3188156400 . Oba są super, na biegowym synek dopiero się uczy, ale szybko ogarnie jazde (smiech) jest strasznie zawzięty. Obowiązkowo kask mu zakładamy, bo bez upadków ani rusz.
Anulkaa
Moja córcia ma i biegowy i czterokołowy. W zeszłym roku zaczeła jeździć najpierw na tym 4 kołowym. Ten biegowy przezimował i tylko czasami po domu jeździła. A jakies 3 tygodnie temu zażyczyła sobie żeby z rowerka 4 kołowego odpiac te pomocne malutkie koła... i co... ani rusz... I przestawiła sie na ten biegowy, w ciągu dwóch dni jeździła jak rajdowiec w ferrari :) Pojeździła na tym biegowym 2 tygodnie, nauczyła sie super trzymac równowage. I wczoraj zrobiła nam mega niespodzianke, bo wsiadła na ten zwykły rowerek z pedałami i od razu zaczeła jeździć i skręcac, tylko ze startowaniem ma kłopot jeszcze. Ja polecam te rowerki biegowe, dziecko juz sobie poćwiczy trzymanie równowagi i to potem ułatwi nauke jazdy na zwykłym rowerku. (kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.