Menu

Rozbite kolano i guz na czole

Dzieci uczą się samodzielności na własnych błędach. Nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec temu, że dziecko się przewróci i zedrze kolano czy nabije sobie guza. Czy wtedy jest zawsze płacz czy też twoje dziecko jest nadzwyczaj dzielne, wstaje i idzie dalej? Czy twoja pociecha źle reaguje na widok krwi czy też plasterek załatwia sprawę? Jak radzicie sobie z małymi codziennymi wypadkami? Opowiedzcie o swoich doświadczeniach.

Ania
 2626  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie guz wychowywanie zdrowie dziecko kolano

Odpowiedzi

Agunia
Nie przejmuj sie @gohasta. moj maly ma dokladnie to samo i na mnie tez ludzie sie dziwnie patrza. A jesli chodzi o krew to kaze sobie przyklejac plasterek i juz jest dobrze.
mamaMaksa
Mój maluch to twardy chłopak nie płacze przy byle jakim upadku czy skaleczeniu ja się też nie rozczulam i nie sieję paniki jak niektóre mamy jak nie płacze to nie ma problemu płacze to przytulę ukocham wtedy mniej boli z plastrem zawsze mam problem bo Maks wpada w histerie i nie da go sobie przykleic a przy większej ranie to koniecznośc ale mój smyk uważa na siebie jak jezdzi na rowerze zawsze ma ochraniacze i kask
emiliab
Dzień bez guza dla mojego synka to dzień stracony. Kiedyś płakał, teraz trzeba rozsmarować miejsce stłuczenia i dalej do zabawy. Plasterki od razu zrywa. Twardziel.
drotek
tak podobnie jak u Emiliab dzień bez guza to dzień stracony,nie wiem jakbym się starała to albo gdzieś wejdzie pod stół i się uderzy albo walnie się w drzwi bo nie zauważy albo jak szaleje w ścianę. Konradek jest bardzo ruchliwy ale od małego jak tylko zaczął samodzielnie chodzić(miał wtedy 14 miesięcy) nie chucham na niego i nie dmucham,jeśli się przewróci a widzę że to nic groźnego nie podbiegam do niego i nie pomagam mu wstać tylko czekam aż sam wstanie zazwyczaj robic to dość szybko. Bywa jednak że czasami się uderzy mocniej wtedy przychodzi do mnie pokazuje gdzie się uderzył ja go przytulam i tłumaczę że trzeba uważać i zazwyczaj staram się odwrócić jego uwagę. Przyznam że jest dzielny niejednokrotnie się uderzył lub przewrócił ale otrzepał się i pobiegł dalej :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.