Menu

Rozczesywanie włosów

Od kilku dni mam problem z Anią i z jej włosami! Najgorsze chyba jest rozczesywanie. Robię to naprawdę bardzo delikatnie a ona chwyta główkę rączkami, tak, że uniemożliwia mi to rozczesanie i koniec. Krzyczy przy tym - nie wiem co zrobić bo pewnie za niedługo to zrobi się jej na głowie jeden wielki kołtun. Wczoraj pomyślałam, że umyjemy po prostu włosy, nałozę dużo odżywki i jakoś to pójdzie - niestety też nic z tego - nawet z myciem głowy był problem - nie mówiąc o nałożeniu odzywki (nie dała w ogóle bo tylko krzyczała jak opętana). Jak mam ją przekonać że trzeba rozczesywać włosy!? Macie jakieś pomysły?

Ju25lka
 756  4

Odpowiedzi

Alb22
Spróbuj zaproponować córeczce, żeby sama sobie spróbowała rozczesać włoski - może to ją zachęci. Bo w tym wieku to tak jest, że dzieci są wszystko same.
NiebieskKoralik
od czego zaczął się ten problem? bo rozumiem, ze wczesniej tak nie było.
Ju25lka
@NiebieskKoralik Problem zaczął się od momentu jak w któryś piękny poranek jak zwykle chciałam córce rozczesać włoski i spiąć w ogonek. Był dziki wrzask i stanowcze nie! Zupełnie bez powodu.
Agula
Moja kuzynka gdy była mała też stwarzała takie problemy, nikomu nie pozwoliła się czesać tylko swojej starszej siostrze, mówiła że wszyscy jej włoski wyrywają. Zapytaj dlaczego nie chce się czesać. Może weź ją do fryzjera? Kiedyś słyszałam, że to pomaga, zauważ czy przy fryzjerce też płacze, być może to tylko taki kaprys małej, albo naprawdę robisz jej krzywdę, złym grzebieniem lub szczotką.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.