Menu

rozliczenie pit

Mamusie, mój M zaniósł dzisiaj do US pit i miał tam wpisane na dziecko 1000 z groszami, tyle co dają,a ten facet kazał mu to skreślić i napisać 209,43 zł i moje pytanie brzmi dlaczego? Weronika urodziła się 5.01.2009 czyli należy sie za cały rok, dlaczego wiec 209,43? o co w tym chodzi? chodze taka wkurzona!!!!(pout)(pout)(pout)

Martuska
 662  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse pianina cyfrowe

Odpowiedzi

kaisaa4
idz do skarbowki sie zapytaj albo oblicz pita na programie z neta i tam ci wszstko samo wskakuje. a za dziecko powinno ci sie normalnie za caly rok nalezec. zreszta tam jest tez opcja ze sie zaznacza miesiace w ktorym ci sie nalezy zwrot a tobie powiino sie nalezec za 12 miesiecy.
ulenka091987
to zależy też od tego ile podatku było do zapłacenia, bo jeśli wyszło mniej niż ten 1000 to odlicza się tylko tyle co wyszło podatku, tak żeby zero wyszło w rozliczeniu
ja80
Nie dostaniesz za cały rok 2009 ulgi na dizecko, ulga liczyć się będzie od 5 stycznia.
A nie amsz kogoś kto zna się na rozliczaniu PIT'ów?
KlaudynaK
Jeśli nie zapłacił w danym roku podatkowym tyle podatku ile się należy za dziecko to nie zwrócą, tak jak pisze @ulenka091987 w rozliczeniu końcowym musi wyjść zero, może dlatego wyszło dwieście coś złotych do zwrotu. Przelicz pita jeszcze raz na podstawie programu i się upewnij. Jak masz wątpliwości to przejdź się do US. Nie widzę rozliczenia Twojego męża to nie za bardzo mogę się wypowiedzieć dlaczego... Ogólnie należy się faktycznie za cały rok, ale to musi być wszystko dobrze policzone.
Zana
a niby dlaczego nie za cały rok ???
aneta1262
Dlatego ja zanosze do ksiegowej rozliczenie pit i wtedy jestem pewna ze wszystko jest ok a teraz placilam jej 25 zl wiec to nie duzo a wiem ze nie ma bledu no i ona wie co i jak ....
Nula139
Dokładnie tak jak pisze @Mamusia Agusia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.