Menu

Rozliczenie podatku

Orientuje się któraś z mam czy matka wychowująca samotnie dziecko może dostać coś więcej pieniędzy niż wychowująca z ojcem dziecka? jestem już rozliczona (czekam za kaską :D) ale dzisiaj mama była tam u jakiejś babki i mówiła,że nie wiadomo czy z racji że wychowuje sama małą mogła bym dostać coś wiecej % ...wie ktoś,coś na ten temat?

Nicoletta
 786  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse rozliczenie podatku pit

Odpowiedzi

rozowa82
jezeli rozliczasz sie z dzieckim jako samotna matko to twoj dochód dzielony jest na dwoje, jeżeli masz duzo podatku to twoje dziecko moze skorzystac z "wolnej kwoty" obajże do 500 zł jest takowej i moze dostac zwrot z twojego podatku, wszystko zależy od tego ile masz pobranej zaliczki na podatek, czyli mowiąc prościej mozesz dostac do 500 zł więcej (raczej Twoje dziecko moze dostac z Twojego podatku )
rozowa82
ale sa tu mamy-księgowe moze one lepiej to wytłumaczą....
Nicoletta
kurdę ja się w ogóle na tym nie znam :(
podatku odtrącone miałam 400zł (otrzymuję rente rodzinna po ojcu no i z niej ten podatek) no i z tego co wiem to mam dostać właśnie to 400zł.. ta babka mówiła,że może mogę więcej dlatego,że sama wychowuje dziecko a znów taki jeden chłop,że nie zwrócą mi i tak więcej niż mi zabrali (czyli to 400zł z hakiem)
rozowa82
z tego co wiem to moga ci tylko oddac tyle i le masz pobranej zaliczki na podatek jeżeli masz 400 zł to wiecej nei dostaniesz bo nie masz z czego ;/
ldatego sie mówi ze ulga prorodzinna jest dla ludzi bogatych, masz duzy dochód to masz większa zaliczke, i maja ci z czego zwrócic.... ja dostałą w tym roku bagatela 17 zł(placze)
Nicoletta
no to zaszaleli jak całe 17zł dostaniesz! he
mój znajomy ma do zwrotu jeszcze (krejzolka) tzn do oddania..
też tak myślałam jak piszesz po tym co usłyszałam,że nie dostane więcej niż mi zabrali..

dzięki różuś (prezent)
rozowa82
posie(kwiatek) (tak mowi moje dziecko)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.