Menu

Różnica wieku

Panuje takie przekonanie, że niby różnica wieku nie ma znaczenia, a jednak jakoś tak się na to patrzy. Jak mężczyzna jest starszy od kobiety to nie robi się z tego wielkiego halo, ale jak jest na odwrót to już nie patrzy się na to tak przychylnie... czemu tak jest? Mnie osobiście to strasznie denerwuje jak ludzie tak do tego podchodzą. Moja znajoma ma młodszego partnera i już ludzie głupio gadają, że sobie wzięła utrzymanka na wychowanie, że ma teraz chłopa i dziecko w jednym...
Miałyście kiedyś młodszego partnera?

Marlena
 728  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

wiek różnica

Odpowiedzi

bina
Muszę przyznać, że zazwyczaj podobają mi się młodsi faceci. Ostatni był o 7 lat ode mnie młodszy. Z tym że była to raczej wakacyjna przygoda, aniżeli poważny związek. Było jednak bardzo miło ;)
smoczyca
ja miałam zawsze młodszych chłopaków, ale na męża wybrałam faceta 5 lat starszego. wydaje mi się, patrząc z perspektywy czasu, że chodząc z młodszym w pewien sposób unikałam odpowiedzialności. młodzi mężczyźni nie chcą się wiązać, preferują luźne związki i ja też taka byłam do czasu, aż poznałam Maćka:)
kasia13_archiwum
Mi sie wydaje, ze nie jest wazna roznica wieku, ale w jakim wieku byli, kiedy sie poznali. Jezeli poznaje sie 2 dojrzalych ludzi (np 30 i 50 lat) to jest inaczej, jak jest to 20 i 40.
Dlaczego?
Czlowiek 20 letni przechodzi jeszcze duzo powazniejsze metamorfozy (dojrzewa) anizeli czlowiek 40 letni. Po 10 latach zwiazku 20 letnia przed 10 laty osoba to moze byc juz calkiem inny czlowiek (dojrzalszy). Pytanie czy te zmiany zostana w zwiazku zaakceptowane?


Choc jak zwykle to bywa... zycie pisze wlasne scenariusze... i jakby tu duzo nie dyskutowac... bywaja malzenstwa z duza roznica wiekowa... udane u rownolatkow... ktore nie wytrzymuja pietna czasu.
kasia13_archiwum
Jejciu... chcialam powiedziec, ze sa malzenstwa z duza roznica wiekowa, ktore sa udane.
I malzenstwa rownolatkow, ktore nie przetrwaja.
renatka
Spotykałam faceta mlodszego od siebie ok.6 lat ale to nie było zbyt poważne(znikał na kilka dni bez słowa) ,potem stwierdziłam że moze starszy będzie lepszy,mądrzejszy(starszy o 15 lat)ale okazało sie że jest do bani,nudny i do tego wyrafinowany.To zależy od ludzi i ich charakterów a nie od wieku.A teraz mój mężczyzna jest młodszy o rok i jest ok bo ma dobry charakter i chyba o to tu chodzi.
mumczinx
Ja jestem starsza od swojego lubego o 4 lata. Nie czuje różnicy wieku absolutnie, nawet bywa, że zachowuje znacznie dojarzalej niż niektórzy moi starsi koledzy. Tak jak na wiele spraw i na to nie ma reguły.
ojciec
Jeśli nie ma zbyt dużej róznicy wieku to nie ma znaczenia:) bardziej niebezpieczne jest jeśli w parze z tym idzie różnica temperamentów, wtedy może być różnie:) ale i tak jak napisała Kasia życie pisze swoje scenariusze... A co do starszych kobiet i młodszych facetów to panuje tu analogiczny stosunek społeczeństwa jak w przypadku kiedy to kobieta zdradza lub kobieta zmienia facetów - brak akceptacji i gadanie, cóż taka kultura i takie wychowanie. Z młodszym facetem czy starszym zawsze warto spróbować szczęście nie ma wieku, nie ma imienia może go dać nam każdy tylko trzeba dać sobie szansę i nie zważać na brak tolerancji w naszym "świętym" społeczeństwie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.