Menu

Różnica wieku między dziećmi – jaka najlepsza

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza różnica wieku między rodzeństwem? Jaka różnica wieku jest odpowiednia i nie powoduje konfliktów między dziećmi? Wiadomo, że im większa różnica tym więcej dzieci różni niż łączy – począwszy od zainteresowań.

Ania
 2428  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

różnica wieku

Odpowiedzi

tlolek
ja mam teraz w domu trzylatka i noworodka. póki co syn jest zapatrzony w siostre (jest bardzo opiekuńczy, daje malutkiej swoje misie jak tylko mała się rozpłacze...) i jak na razie ta różnica wieku jest na "+"
a mam kuzynostwo gdzie urodzili sie rok po roku i od samego początku niechęć jednego do drugiego, ogromna rywalizacja i tak do dnia dzisiejszego czyli ponad 25l.

ale wydaje mi się że oprócz różnicy wieku ogromną role odgrywają rodzice (i najbliższa rodzina) i wychowanie- jak to starsze dziecko zostanie przygotowane na zmiany związane z pojawieniem się rodzeństwa
amalka
Między mną a siostrzyczką są 3 lata różnicy. Przekichane- delikatnie mówiąc :) Wieczne awantury o byle co. Raz G ugryzła mnie tak, że chodziłam z ręką na temblaku. Innym razem podrapała mnie do krwi, bo nie chciałam przełączyć na film :) Nagle nam minęło. Kryłyśmy się wzajemnie (wagary, papieroski) opowiadałyśmy o chłopakach, koleżankach i każdej bolączce... W tej chwili siostrzyczka to moja najlepsza przyjaciółka. Codziennie rozmawiamy conajmniej godzinkę. Rekord 2h i 40 min a w tym czasie posprzątane mieszkanie i ugotowany obiad :)

Ubolewam nad tym, że mój Krzysio nie będzie miał rodzeństwa :(
elizka
między mną a siostrą jest dwa lata różnicy :)
mój syn ma dwa latka i brak rodzeństwa - myślę , że wiek dzieci najlepszy jest tak zaraz po roku do 3 lat - jedno się przy drugim wychowa :)
Moja mama ma rodzeństwa 7 - rok po roku max 3 lata różnicy ...
jak jedziemy na święta do babci jest wesoło a każde z nich bardzo zżyte
Moja koleżanka ma młodszego brata od siebie o 14 lat - zawsze mówi , że jakiś gówniarz się kręci po domu i nie ma między nimi takiej więzi braterskiej....
emiliab
Pomiędzy mną a moim rodzeństwem jest zbyt duża różnica (11, 10 i 8 lat). Niestety czułam się samotna, bo oni już byli za starzy aby się ze mną bawić a i ja byłam dla nich ciężarem jak musieli się mną opiekować. Jak dla mnie idealnie jest 3-4 lata. Starsze dziecko nie wymaga już takiej uwagi a i jest dobrym przewodnikiem dla młodszego i dużo nauczyć.
karolcia514
wydaje mi się ze tak 3 lata to najlepsza różnica ja mam siostrę starsza właśnie o trzy lata i zawsze sie dogadywałyśmy ...
renata29
Mam brata dwa lata młodszego i między moimi dziećmi też jest dwa lata różnicy.Ta różnica wydaje mi się najlepsza,jak byłam mała często bawiliśmy się z bratem,potem wiadomo już nie było takiego kontaktu ale to raczej różnica płci,sama mam dwóch chłopaków i mam nadzieję,że się dogadają,najpierw chciałam rok po roku,teraz jednak myślę,że dwa lata to lepsza różnica,starsze jest już bardziej samodzielne i ma się więcej czasu dla malucha.
Justyna87
ja mam dzieci rok po roku i to cos wspaniałego dzieci bawia sie razem, ucza nawet na nocnikch siedza koło siebie i kochaja sie strasznie jedno za drugim by w ogien skoczylo.
Agata2728
ja sama mam duzo starsze rodzeństwo, brat o 6 lat a siostra o 8:) teraz mam 3 latka a w grudniu bedzie drugi dzidziuś i jak dla mnie to będzie dobra różnica:)
mala21
mój synek w lipcu będzie miał 2,5 roku. Właśnie się staramy o drugie.Więc będzie między dziećmi ponad 3 lata różnicy. Myślę że tak do 5 lat to jeszcze ok
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.