Menu

Rozrożnianie kolorów

Dziewczyny kiedy wasze dzieci zaczęły rozróżniać kolory? Mojej córce jest kompletnie obojętne co jakiego jest koloru – często ja proszę podaj czerwoną koszulke przyniosi niebieską ... Czy to normalne?

jolks28 Mamusia
 423  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Akoo Mamusia

Każde dziecko rządzi się innymi prawami i ma swoje tempo. Majka w tym wieku już nazywła pięknie podstawowe kolory a Kondrat na wszystko mówi zielone, ale wydaje mi się że to chyba dlatego, że najlatwiej mu się to wymawia :) Spokojnie na wszystko przyjdzie pora.

maryanna Mamusia

Mój Mateuszek miał gdzieś 2, 5 roczku jak rozróżniał podstawowe kolory plus różowy, fioletowy, granatowy i szary. Każde dziecko rozwija się inaczej i przyswaja różne umiejętności w różnym okresie. Możesz zapytać pediatrę przy okazji.

lolitta Mamusia

Madzia niby rozróżnia kolory i potrafi nazwać, ale jest takim leniuchem, że czasem po prostu się nie zastanowi i odpowiada kolorem, który akurat przyszedł jej do głowy. Nie martw się zupełnie .

kasia13_archiwum Mamusia

Moja mala ma 2 latka i 3 miesiace i ma juz swoje ulubione kolory... najlepiej jasne, sloneczne, wyraziste. Kolory, ktorych nie lubi (i ubranie w tym kolorze nie pozwoli sobie zalozyc) to czarny, szary, brazowy... takie smutne kolory.

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.