Menu

Rozstępy

Witam Wszystkie NetMamy. Moje pytanie nie będzie o tym jak się ich pozbyć(smutna) tylko...od jakiegoś czasu mnie swędzi miejsce gdzie one są czy to możliwe że zaczynają się zmniejszać albo blednąć czy jak to nazwać??jak myślicie??(kwiatek)

Madzik8889
 674  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie rozstępy

Odpowiedzi

Iwona1977
rozstepy swedza gdy sie pojawiaja:
Wbrew obiegowej opinii, rozstępy nie są tylko problemem ciężarnych kobiet. Badania wykazują, że zagrożeni są nimi ci wszyscy, których nadnercza produkują zwiększone ilości kortyzolu - hormonu stresu. Kortyzol produkowany jest w nadmiarze także w okresie dojrzewania, podczas ciąży oraz w czasie nadmiernego tycia.
Gdy hormon stresu gromadzi się we krwi w zbyt dużych ilościach, zaczyna upośledzać funkcjonowanie fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję białek: kolagenu i elastyny, które nadają skórze wytrzymałość na rozciąganie i elastyczność. Zdrowe włókna kolagenu są niebywale wytrzymałe i praktycznie nie do przerwania. Jeśli jednak zostaną wytworzone przez uszkodzone fibroblasty, stają się słabe i kruche. Podczas mocnego rozciągania się skóry, które ma miejsce np. w przypadku gwałtownych wahań wagi, zamiast rozciągać się - pękają, czego efektem są właśnie rozstępy. Bywa, że w momencie ich tworzenia się skóra swędzi lub piecze.zalecany jest kolagen,jak i nne srodki przeciw rozstepom,masaze skory
Kayah
Mnie też swego czasu swędziały rozstępy. Ale później minęło. Może taki ich "urok" (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.