Menu

Rozszerzanie diety ..

Wiem,że książkowo u malca karmionego sztucznie wprowadza się jedzonko po 4 miesiącu życia,a karmionego naturalnie po 6 miesiącu,ale za pewne nie jedna mama nie trzymała się tego "rygorystycznie" więc jestem ciekawa jak to u was było .. kiedy dziecko dostało pierwszą marcheweczkę,bananka,kaszkę itp no i czy po tej próbie dawałyście potem codziennie coś innego niż mleczko (codziennie w tym sensie,że po prostu codziennie dostawało już np. kachę) proszę w odpowiedzi zaznaczyć czym dziecko było karmione :) .. karmię piersią (mała ma skończone 4 miesiące) i postanowiłam już,że swoje pierwsze warzywko dostanie w wigilie (będzie miała wtedy skończone 5 miesięcy) no i potem będę już codziennie dawać jakiś posiłek,że tak powiem :)

Nicoletta
 742  6

Odpowiedzi

edyta1161
ja karmilam i karmie piersia a mala pierwsza marcheweczke i jabluszko dostaa jakos po 4 ok 5tego miesiaca(kwiatek)
babooshka
moja zaczęła dostawać ciuteńkę jabłuszka jak skończyła 4 mce a to dlatego że ustabilizowała mi się laktacja, ale ja ją odebrałam jako drastyczne zmniejszenie pokarmu (na moje niewprawne oko) a nie chciałam przechodzić na butlę tym bardziej że tej butli mała nie lubiła (a tym bardziej ode mnie-wolała pierś) no to zaeksperymentowałam z tym owockiem:)
jola75
ja karmilam piersia pierszy klieik dalam jak maly mial okolo 6mc.i juz podawalam codziennie ten kleik raz dziennie przez miesiac.potem wprowadzilam jabluszko i banana.okolo 7 mc wywar z warzywek(na nim kasza)kilka dni pozniej machewke ziemniaka cukinia i potem miesko,stopniowo inne produkty ciagle jeden posilek i owoce i oczywiscie mleczko z cycA BYlo glownym pokarmem.
avialle
karmiłam mlekiem modyfikowanym i pierwsze jabłuszko Filip dostał po skończeniu 3 miesiąca, czyli w 4 mż., początkowo była to może jedna łyżeczka, bo jak sama zobaczysz nie zawsze dziecko wie jeszcze co z tym zrobić. Później coraz więcej, kolejna była zupka z marchewki, zblendowana, co tydzień poszerzana o kolejną jarzynkę: ziemniak, pietruszka itd., tak samo z kaszką, po raz pierwszy mała porcja, a później zastąpiła jeden z posiłków mlecznych.
Nie daje się codziennie innej rzeczy ponieważ jesli któraś uczuli malucha nie będziesz wiedziała co to było, ja tak miałam z kaszką truskawkową, teraz wcinał truskawki i nic mu nie było ale po kaszce miał drobną wysypkę. Daną potrwaę dawałam ok 4-5 dni a później wprowadzałam kolejną nowość.
tlolek
ja pierwsze co podałam to kleik ryżowy około 4m-ca (karmiłam butlą) i zaczęłam od pól łyżeczki do mleczka.
jak miał ponad 4m-ce dostał marchewkę 1/3 słoiczka
dawałam tak że przez 2 dni dostawał to samo chwila przerwy na obserwacje i nowe papu.
Nicoletta
dzięki za odpowiedzi (kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.