Menu

Rozszerzanie diety dziecka

Rodzice często śpieszą się z rozszerzaniem diety dziecka, chcą jak najszybciej dać mu spróbować nowych smaków. W jakim wieku Twoje dziecko poznało smak inny niż mleko? Od czego zaczęłaś rozszerzanie diety dziecka i jak to u was przebiegało? Czy dziecko chętnie zjadało coraz to nowe smakołyki, czy też wcale nie było to tak łatwe? Opowiedz nam jakie miałaś doświadczenia podczas rozszerzania diety dziecka.

Ania
 1962  5

Odpowiedzi

koza54
Córce rozszerzyłam diete jak skończyła 4mieś. zaczęłam dodawać do mleka kleiku ryżowego a po miesiącu zamiast kleiku kaszki smakowej, no i podawałam też różne przecierki :)
emiliab
Mój synek pierwszy posiłek oprócz mleka zjadł po 6 miesiącu. Wtedy jest wskazane rozszerzanie diety u dzieci karmionych piersią. Nowe smaki przypadły mu do gustu i nie było problemu z przestawieniem z piersi na mleko modyfikowane i próbowanie innych rzeczy. na początku podawałam słoiczki aby upewnić się co synkowi posmakuje i czy aby nie ma alergii. potem gotowałam Mu sama. Od roczku wcina to co my, chyba że gotuję coś czego Mu jeszcze nie wolno.
Nicoletta
jak mała zaczęła 5 miesięcy zaczęła dostawać kaszkę mleczno-ryżową z butelki (pierwsze 2/3 razy na gęsto-potem z butli) a od niedawna je (nie codziennie..) jakiś obiadek albo deserek jabłuszko jak ma problem z kupką... w sumie "obiadek" zjadła może z 8 razy (za tydzień kończy 6 miesięcy)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.