Menu

Rozszerzenie diety u dzieci w wieku 0-4 miesiące

Witajcie :) Jestem tu nowa i powoli chciałam się dostosować do miejsca. Mam pytanie. Mój synek za chwilę będzie miał 4 miesiące. Myślę aby powoli zacząć rozszerzać mu dietę o nowe smaki. Czy ten wiek jest dobry czy powinnam jeszcze poczekać?

SuperMamaa
 349  7

Odpowiedzi

rozowa82
jezeli jest na piersi to ma czas do 6 miesiecy
amalka
Mój synek był butelkowy (straciłam pokarm niestety...) więc dietę rozszerzałam od 4tego miesiąca. Zaczęłam od słoiczków, szybko jednak zaczęłam sama gotować posiłki dla Krzysiaczka. Jedynie deserki wolałam "kupne", bo moje dziecię jest wrześniowe. Zdrowiej było kupić gotowe "papki". Obiady szykowałam na bazie mrożonek.

Was szczęśliwie czeka bogactwo warzyw i owoców sezonowych (i nie tylko) Będziesz mogła sama robić musy i przeciery.
kama86
Moja corka byla na mm.Diete rozszezalam po ukonczeniu 5mc,po konsultacji z pediatra.
Radzilabym poradzic sie lekarza i wspolnie rozszezac diete.
Syn po ukonczeniu 4mc mial powoli wprowadzane warzywa.Byl juz na to gotowy.
Beatka9316
Jeśli jest na piersi to po 6 miesiącu jeśli na mm to można już po 4 miesiącu. Moja była na mm więc zaczęłam jej rozszerzać dietę zaraz po skończeniu 4 miesiąca. Zupki sama robiłam a deserki dostawała ze słoiczka adekwatne do miesiąca. A później dostawała już normalne owoce utarte lub pogniecione.
czekoladka22
no ja też próbowałam podać pierwsze jabłuszka marchewki jak mała miała ponad 4 miesiące ale jabłuszka nie bardzo jej pasowały wolała marchewki i obiadki teraz jak widzi że ktoś je to ona tez chce :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.