Menu

rozwód

witam was dziewczyny..napisałam pozew rozwodowy.....przyszło pismo z sadu ,że w ciagu tygodnia mam wpłacic 600zł....zastanawiam sie nad napisaniem o to by zwolnili mnie z kosztów!!ale z tego co słyszę od znajomych to prawie nikomu nie umożaja tej kwoty!!co mozna jeszcze zrobic by sie z tego wywinąć...i czy fatycznie tylko tydzień mam na skołowanie kasy czy tylko tak piszą by popedzić??dziekuje za odpowiedzi:))

Kasia011085
 787  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Partnerstwo i Rodzina rozwód

Odpowiedzi

madusia
mi umozyli całą kwotę
madusia
ja od razu przy składaniu wniosku złożyłam podanie o zwolnienie z kosztów
madusia
sa gotowe wnioski ,ktore trzeba wypelnic w kazdym sadzie je dostaniesz
madziullka
jest dokladnie tydzien na wplacenie oplaty za rozprawe... jesli nie wplacisz odrocza pozew i zostaniesz o tym pisemnie poinformowana..

jednakze mozesz zlozyc wniosek o zwolnienie z kosztow sadowych ale moze byc pozniejszy termin rozprawy rozwodowe...aczkolwiek nie musi... jesli nie umoza to zostaniesz raczej o tym poinformowana wezwaniem na rozprawe... placi tn kto owy pozew wniosl... jednakze mozesz zaznaczyc o zwrot kosztow procesu od bylego małzonka w kwocie 50 % poniesionych kosztow... sprobowac zawsze mozna ze zwolnieniem kosztow sadowych,,,za to akurat sie nie placi;-)
Iwona1977
mnie takze umorzyli koszty...od razu skladalam wniosek , i nie spotkalam sie zeby komus nie umorzyli, moj byly tez nic nie placil
mycha2706
No więc jeżeli nie wpłacisz kasy a nie prosiłaś o umorzenie to odeślą Ci papiery.Miałam tak samo.Później wysłałam pozew z adnotacją o umorzeniu przedstawiłam swoją sytuacje materialną i odmówili.Odwołałam sie i uznali ponowny pozew.Po sprawie mój były mąż zamiast 600 musiał uiścic tylko 150 zł kosztów sądowych zamiast 600,mimo ze rozwód był bez orzekania o winie.(kciuki)
mycha2706
Zamiast,zamiast.... hehe cos ja nieprzytomna jestem(zla)
Kasia011085
serdecznie dziękuję!!!kochane jestescie(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.