Menu

rozwód z orzekaniem i bez okrzekania o winie

czym sie różnią te rozwody??wiem,że z orzekaniem o winie trwa dłużej,ale czym jeszcze??w pozwie w uzasadnieniu jeśli nie chce się orzekać o winie nie można wtedy napisać,że mąż jest winny rozpadowi małżeństwa czy co?? nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi,ale jeśli ktoś się zna na rozwodach to ja bardzo chętnie się dowiem(prezent)

madusia
 960  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina rozwód

Odpowiedzi

madusia
sprawa o alimenty toczy sie osobno
mycha2706
Sprawa o alimenty jest na tej samej sprawie.Z orzekaniem o winie musisz podac swiadków,którzy potwierdza,ze mąż jest winien temu,ze sie rozwodzicie,czyli( zdrady,bicia,naduzywanie alkoholu... ) itp. Musisz w pozwie uzasadnic tą jego wine.Jezeli wygrasz rozwód z jego winy bedzie mial obowiazek płacic alimenty równiez na Ciebie do 5 lat po rozwodzie.Bez orzekania o winie odbywa sie tak ze oboje sie na nią zgadzacie i wtedy takich alimentow na siebie nie dostaniesz.W pozwie chyba pisalas o alimenty/? Jak cos chcesz wiecej wiedziec to pisz,jestem po rozwodzie bez orzekania o winie.
madusia
ja zalozylam sprawe o alimenty na siebie i malego wczesniej teraz w lutym mam sprawe,a o rozwod dopiero chce zalozyc
beatka7623
tak jak pisze @mycha2706 Jeżeli złożyłaś alimenty na siebie To raczej z orzekaniem o winie musisz złożyć pozew o rozwód No i jeśli składasz pozew bez orzekania o winie to nie możesz napisać ze mąż jest winien Tylko że rozpad pożycia małżeńskiego nastąpił z obu stron
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.