Menu

Rozwój 1,5 rocznego malucha

Dziewczyny wiem że nie powinno się porównywać dzieci jednak niepokoi mnie że moja Zuza (18 miesięcy) tak mało potrafi,często nie chce współpracować i wykonywać poleceń. Mówi tylko mama i po swojemu bardzo dużo. Kiedy coś chce wyciąga rękę i mówi "dat" Czasami jak ma ochotę pokaże mi np. gdzie misio ma oczko ale jak zadam drugie pytanie np o nosek czy inne to już współpraca się kończy.Często jednak nie chce pokazać w cale. Jak coś chce ode mnie to podchodzi i ciągnie mnie żeby wstała a potem idzie w dane miejsce i wyciąga rączki w górę nie pokazuje jednak konkretnie palcem o co jej chodzi. Mówiłam o tym pediatrze już w listopadzie że to mnie niepokoi. Powiedziałam jej sama ze u nas dużo telewizor był włączony w ciągu dnia i czy to może być przez to,stanowczo zabroniła oglądania małej telewizji więc tak też zrobiłam .Tylko wieczorem ogląda jedną bajeczkę przed snem. Rozwój małej jakby się ruszył ale mega efektów nie widać. Martwi mnie to. Viki w jej wieku potrafiła wiele więcej. W środę Zuzia ma wizytę u laryngologa na badanie słuchu ale wydaje mi się że mała dobrze słyszy. Czasem cichutko jej nucę i widzę że reaguje,zaczyna się śmiać i gibać jakby tańczyła. Nie wiem co o tym myśleć.czy taki ma charakter,taka jej natura czy to może oznaczać coś niepokojącego. Jak myślicie??

Beatka2010
 322  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie rozwoj dziecka dziecko

Odpowiedzi

Beki
Jak tv włączony to pewnie z nią mało rozmawiasz, więc zmień to. Wieczorem odradzam tv, lepiej poczytacie bajki. Najlepiej w ogóle tv nie włączaj.
Przypuszczam, że wszystko jest dobrze, mała po prostu jest taka wygodna, że lepiej przyprowadzić mamusię po daną rzecz niż tłumaczyć. Zresztą to jest właśnie ten moment kiedy dziecko zaczyna dopiero wskazywać paluszkiem, więc nie ma co się stresować.
Jak sama słusznie zauważyłaś, dzieci się nie porównuje, więc tego nie rób. Lepiej pobawcie się razem.
jagoda30
Pokazać palcem wygodniej,niż otworzyć buzię i powiedzieć.Mała nie może się nauczyć,że pokaże i Ty będziesz od razu wiedziałą o co jej chodzi,powoli ucz ją mówienia,oduczaj pokazywania palcem.Dmuchajcie bańki,piórka na dłoni,piłeczkę po podłodze,stole itp.naśladujcie różne odgłosy.
Moje dzieci są wychowane na bajkach i jakoś nie mam problemu.
Beatka2010
Bawię się z nią ,tłumaczę różne rzeczy ,czytamy książeczki i uczę ją nazw zwierzątek,części ciała i różnych takich problem w tym że ona jest zainteresowana tego typu zabawą/nauką ze mną bardzo krótką chwilę .Jak próbuje z nią tańczyć czy rozmawiać lub czegoś nauczyć to szybko się odwraca i robi swoje.jest oporna na naukę. Nie chce jej porównywać do innych dzieci ale ak oglądam filmy Viki kiedy była w jej wieku oraz jak słucham mam dzieci w tym wieku które mówią ile to ich maluchy już potrafią to troszkę się martwię .
Beki
Pozwól dziecku być dzieckiem, jeszcze przyjdzie czas na naukę. Myślisz, że ile takie dziecko wysiedzi grzecznie? 2 - 3 min? Więcej nie.
Odradzam komentowania przy dziecku tego że nie umie tego czy tamtego a Viki już umiała, nawet przez telefon przy małej. Usłyszy to masz przechlapane. Będzie jeszcze gorzej.
kama86
Moja corka ma 2 latka i tez pokazuje wszystko paluszkami,mowic nie chce.
Konsultowalam to z pediatra powiedzial zebym dala jej czas.
Dziecko ma byc dzieckiem.Co do siedzenia na czterech literkach @Beki(prezent) tu wszystko napisala
Moja corka tez nie usiedzi wrecz przeciwnie biega jak maly samochodzik.
3 min zajmie sie zabawka, ksiazeczka zaraz sie nudzi i idzie o cos innego.

Moj syn bedac w wieku mojej corki latal bez pampka,nie pil z butelki nie ssal smoczka i rozmawial calymi zdaniami.
Roznica jest wielka ale coz ja mam na to poradzic,na wszystko przyjdzie czas.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.