Menu

rozwój 9-miesięcznego dziecka

Witam wszystkich:) Jestem tu nowa.
Chciałabym się Was poradzić.
Otóż mój 9-miesięczny synek jeszcze sam nie siada. Byliśmy z mężem u neurologa i lekarz powiedział, że jeszcze ma czas do samodzielnego siadania. Ale mimo to się martwie:(
Jak małego posadze to siedzi ładnie i utrzymuje równowagę przez dłuższy czas. Bez problemu przekręca się sam z plecków na brzuszek, nie raczkuje. Jak leży na brzuszku i podłoże mu ręce pod jego nogi to sie odpycha.
Powiedzcie mi jak to było z Waszymi pociechami?
Serdecznie pozdrawiam
(kwiatek)

papiszynka
 500  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie rozwój dziecka

Odpowiedzi

Ada3610
Nie ma co zmuszać Synka do siadania, jak będzie gotowy to sam usiądzie. Dzieci różnie się rozwijają. Mojej sąsiadki córka ma 11miesięcy i dopiero raczkuje, a mój Synek już chodził. No to nie ma reguły.
Nie sadzaj go na siłę.
iwona1985
Zgadzam się z Ada3610 każde dziecko rozwija się w swoim tępie. Moja chodziła już jak miała 10 miesięcy a znajomej córeczka jak miała 12 miesięcy jeszcze nie na to nie ma reguły. Jak będzie gotowy na siadanie to usiądzie.
papiszynka
Dziękuje za odpowiedź!
Jeszcze chciałam dodać, że mały ostatnio zaczął chwytać przdedmioty tzw. chwytem pęsetkowym
Mówi mama, tata, dada, baba.
Także chyba dobrze się rozwija.
Tylko to siadanie i raczkowanie mnie trochę martwi.
Może to jest wina tego że mały za bardzo nie lubi leżeć na brzuszku?
jagoda30
Stymuluj go do siadania,nie podnoś tylko przytrzymaj za rączkę,niech sam próbuje.W razie wątpliwości skonsultuj z lekarzem rehabilitantem.
jagoda30
No i nie wszystkie dzieci raczkują.
Ada3610
a może jest trochę grubszy i ciężko jest mu usiąść.
Właśnie mojej sąsiadki córcia wygląda jak typowy bobas, z wałkami na rączkach i nóżkach, a mój syn jest od początku smukły i długi no i bardziej zwinny od niej.
boizm
mój synek miał 10 ms-cy jak zaczął sam siadać,a raczkował jak miał 9 ms-cy
PatrycjaM
Nie martw się. Może być tak ze wogóle nie będzie siadał tylko przejdzie do nastepnego etapu. Córka robiła wszystko wcześniej niż syn raczkowała jak miała 8m a zaczeła samodzielnie chodzić jak miała 13m. Syn raczkował 9,5 a chodził 12m. Tak jak piszesz byłas u neurologa i wdł twojego opisu wszystko jest ok. Z tym mówieniem to się nie zdziw jak za niedługo przestanie mówic mama,tata itd u moich dzieci tak było.
jagoda30
@PatrycjaM dziecko nie może ominąć siadania,bez tego nie będzie umiało wstać,nie wiem jak sobie to wyobrażasz......
Nauka siadania jest jednym z kroków w rozwoju psychoruchowym dziecka.
renata29
Starszy synek pierwszy raz samodzielnie usiadł jak miał ok.10,5 miesiąca.
PatrycjaM
jagoda30 a wyobraż sobie ze znam dziecko które to robiło dopiero po raczkowaniu i staniu na własnych nogach. I o to mi chodziło ze nie koniecznie wszystko się dzieje w identycznej kolejności.!
ewafilip
Mój synek ma 8 miesięcy i nawet posadzony nie siedzi tylko się przewraca a lekarz neurolog powiedział, że nie ma pośpiechu z siadaniem. Za to od 3 tygodni pełza do przodu. Wcześniej przez kilka tygodni pełzał okrężnie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.