Menu

Ruch to zdrowie - wracamy do formy po porodzie

Po urodzeniu dziecka nasz świat zostaje przewrócony do góry nogami. Na wszystko brakuje czasu, a dzień wydaje się być za krótki. Przy tym wszystkim chcemy szybko odzyskać swoją kondycję i figurę sprzed porodu. Czy potraficie się zmobilizować i na przykład pojeździć na rowerze, pobiegać, wyjść na basen czy na siłownię? Czy tez jedynym sportem są teraz spacery z dzieckiem? Opowiedz nam jak dbasz o swoją figurę i kondycję.

Ania
 1351  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie forma figura poród kondycja sport

Odpowiedzi

szosti
przyznaję szczerze, że korzystam tylko z jednej formy aktywności: spacery z dzidzią :) ale przyczyna jest prozaiczna: mąż cały dzień w pracy, więc jestem uziemiona przy prawie 4-miesięcznym dziecku ;) wieczorem, teoretycznie, mogłabym jechać na siłownię, ale wtedy chce pobyć z mężem :) no i karmienie piersią z zupełnym wykluczeniem butelki (mała nie obsługiwała jej jeszcze ;) ) raczej uniemożliwia kilkugodzinne wypady do city na ćwiczenia...
daryjka87poznan
Na poczatku trenowałam na rowerku a teraz jedyna moja formą aktywnosci jest spacer z dzieckiem, ale zamierzam to zmienic ;)
Danusia79
Dokładnie, u mnie było podobnie, przy dwójce dzieci, gdzie jedno chodzi do szkoły a drugie jest całkiem malutkie, nie ma czasu na siłownię, basen itd, ale za to jest tyle roboty, zwłaszcza jak się mieszka na 2 poziomach, że kilogramy same znikają, bieg po schodach, góra-dół, góra-dół to niezły trening, ja kiedy szłam rodzić ważyłam 83 kg, a dziś mój synek ma 13 miesięcy a ja ważę 58 kg. No i dziś znajduję czas na to, żeby razem z mężem i dziećmi wybrać się na wycieczkę rowerową np :)
Tosia
moj maluch ma teraz 3 tygodnie a zaczelam cwiczyc... 5 dni po porodzie :D:D:D... czasami jak mam nawet tlyko 15 minut czasu to potrafie w tym czaie zrobic 100 brzuszkow i rowerek :)... ale ja tak mam jestem strasznie zawzieta jezeli chodzi o kondycje... :P...
sque
W ciąży przytyłam 13 kg, teraz po prawie 2 miesiącach od porodu zostały mi już tylko 3 kg do zrzucenia. Narazie chodzę tylko na spacerki z niunią, ale już się dowiadywałam gdzie mogę jeździć z córeczką na basen. Będzie podwójna korzyść, dla niej coś nowego i nauczy się pływać, no i dla mnie gimnastyka. Więc narazie tylko tyle. Po nowym roku planuję jeszcze chodzić na fitnes, ale niewiem jak mi to wyjdzie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.