Menu

Ruchy dziecka

CZy wasze malenstwo pod koniec 38 tygodnia tez tak zadko sie ruszalo..??

Maryla
 710  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

ciaza a ruchy dziecka

Odpowiedzi

Mandarinios
Wiadomo ma mniej miejsa to i się mniej rusza, ale kontroluj to sobie dla własnej pewności. Są różne metody i teorie na temat liczenia ruchów dziecka oraz ich liczby na godzinę, 12h czy całą dobę. Ja liczyłam w ten sposób, że miałam dwie pory w ciągu dnia kiedy przez godzinę leżałam i liczyłam np 09:00 i 21:00. Powinno być min 10 ruchów na godzinę. Potem też liczyłam poprostu każdy ruch przeze mnie wyczuty prze cały mój czas funkcjonowania i musiało być min. 24 chyba na dobę ale nie jestem pewna na 100% :)
Maryla
zas moja polozna powiedziala mi ze jezlei moj maly poruszy sie 10 razy na dzien to wszystko ok;)) ale to normalne ze zadziej sie rusza ...??
sweetnessa27
Każda ciąża to inna reguła...U mnie akurat nic się nie zmieniło...Mała kopała tak dużo jak wcześniej..kilkanaście bądź kilkadziesiąt ruchów na godzinę.Czasami dochodziło nawet do 60 ;))
sweetnessa27
Ogólnie to jest normalne.Każdy ma inaczej.Tak jak pisała @Mandarinios,jest mało miejsca i maluszek nie ma gdzie baraszkować:) Nie martw się:) Najważniejsze że się rusza chociaż czasami..Pozdrawiam:)
Mandarinios
wiesz, Ty najlepiej znasz swój organizm i wiesz z jaką częstotliwością się Twój maluszek ruszał....Ważne, żeby nie było nagle wielkich odchyleń od "normy" tj., że nagle nie czujesz nic albo nagle dziecko o wiele częściej się rusza i tak, i tak jest wtedy coś nie bardzo.....
kasia13_archiwum
Dzidzia ma malo miesjca... wiec sie juz tak intensywnie nie rusza...

Moje byly wprawdzie do samego konca ruchliwe i aktywne... ale jak juz dziewczyny zaznaczyly... co ciaza to inny przebieg.

Na pewno masz regularnie robione ktg, wiec wiesz na biezaco jak tam z dzidziusiem...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.