Menu

ruchy dziecka

Kobietki, a wiecie ile ruchów powinno być w ciągu dnia? MI lekarz powiedział,że ok.50. Wczoraj powinnam planowo urodzić, a tu nic...Liczę ruchy i naliczyłam już 33, a liczę od rana.

kinia87
 854  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża ruchy dziecka

Odpowiedzi

monikarogalska2
Nie wiem nie liczyłam, ale moja mała często się ruszała a i tak nic nie poszło wedle planu. Musiałam mieć wywoływany poród po 8 dniach od terminu. U ciebie to dopiero 1 dzień więc jak nie masz jakiś mocnych zawirowań z ruchami , skurczami itp. to poczekaj. Wiem że pewnie nie możesz się doczekać i wolałabyś mieć już to za sobą, ale cierpliwości(grins)
kinia87
co lekarz to inaczej mówi, dlatego pytam.Nie mam żadnych większych objawów nadchodzacego porodu, więc pytam o ruchy.
karolincia
kurcze nie liczyłam nigdy ruchów ale z synkiem było ich naprawdę duzo na pewno wiecej niż 50 ale jesli jest jakaś zmiana tuż przed terminem porodu to lepiej to sprawdź
domka
ja też nie wiem ile, wiem tylko że dzień przed porodem nie czułam ich wcale .A urodziłam sporo po terminie ..Termin miałam na 25 września a urodziłam 12 pażdziernika...(grins)
piasekpustyni
ruchów powinno być około 10 na godzinę. nasz Maluch często ruszą się koło 5-6 rano a później długo nic i dopiero na wieczór szaleje. przyprawia mnie to o stres ale chyba taki Jego urok. jak się tak nie ruszał to jeździliśmy na KTG i było wszystko ok, więc teraz staram się nie panikować. lubi spać po mamusi;)
Anemona
a ja slyszalam ze powinno sie liczyc rano i wieczor przez godzine powinno byc dzieciec.
Anemona
a ja slyszalam ze powinno sie liczyc rano i wieczor przez godzine powinno byc dziesiec.
tymianek
Tak jak napisała @piasekpustyni w ostatnich dniach ciąży ruchów powinno byc ok 10 /h, ale uwarunkowane jest to wieloma czynnikami, czy dziecko jest duże, ile jest płynu owodniowego. Mój maluszek urodził się po terminie, a brykał do końca jak szalony. Natomiast koleżanki córcia urodziła się chyba 2 dni po terminie, ale ruchy w ostatnich dniach były ledwo, ledwo wyczuwalne i jeździła co chwila na KTG - wg lekarza i badań koleżanka miała mało płynu. Natomiast u mnie synek miał duuuuuzo miejsca i wód też miałam sporo ( waga 3410 , 54 cm - także średniaczek, koleżanki córcia 2900 , 52 cm)
JustiSam
Mi lekarka teraz kazala liczyc ruchy 3 razy dziennie przez godzine na lewym boku. Ale moja niunia lubi sie wiercic akurat nie wtedy kiedy leze na lewym boku i nie wtedy kiedy sobie pomysle ze sobie ruchy policze;-) Wiec daruje sobie te czynnosc.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.