Menu

"Rude to fałszywe" i inne durne powiedzonka...

Witajcie mamusie. Znam z dzieciństwa kilka głupich powiedzonek i (naprawdę, naprawdę nie chcę nikogo urazić (pokoj) ) postanowiłam, że mój synek podobnych bzdur nie usłyszy w rodzinnym domu. Nie twierdzę, że mi te "mądrości" przekazali rodzice- żeby nie było... Często na podwórku słyszałam: "co rude to fałszywe", "dobry (obcokrajowiec) to martwy (obcokrajowiec)", "asfalt powinien leżeć na swoim miejscu"... Dorośli nie zdają sobie sprawy co podobne, idiotyczne, rasistowskie powiedzonka powodują.
W rodzinie ze strony męża mamy czterech wspaniałych rudzielaszków. Kuzynka P jest w moim wieku i opowiadała jak często w dzieciństwie płakała, siostrzeniec ma 13 lat i jeszcze kilka lat temu (nim nauczył się bronić) ze łzami w oczach prosił mamę by go ogoliła na łyso. Szczytem wszystkiego była sytuacja, gdy jakaś stara krowa kazała małemu wracać do domu, wyzywając od rudzielców. Gdy szwagierka stanęła przed tą kobietą, poleciały takie wulgaryzmy, że tamta się uszami nakryła i odeszła.
Ja wiem jedno- Krzysio nigdy nie usłyszy od mamy i taty głupich powiedzonek a gdy już "przyniesie" podobny tekst z podwórka- wytłumaczę dlaczego nie warto go powtarzać.
A jak jest u Was? Znacie z dzieciństwa takie durne powiedzonka?

amalka
 1463  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie ludzie powiedzonka głupota ludzka

Odpowiedzi

MiJa
Niestety nie jesteśmy w stanie uchronić dzieci od tego rodziaju przezwisk . Nawet jeśli my nie będziemy używać takich zwrotów to na podwórku nie będziemy stać ciągle przy dziecku. Pamiętam jak wyzywałam brata od "idiotów","downów" nie wiedząc nawet co te słowa tak naprawdę znaczą. "Najlepszy" mój tekst skierowany do braciszka to "you bitch for men"(smiech) oczywiście nie miałam zielonego pojęcia co mówię (grins)
amalka
Oooo! Kwestia mniejszości seksualnych to inna sprawa... Często słyszę jak nawet małe dzieci wołają do siebie "ty pedale" Matko!
amalka
@mija (smiech) powaliłaś mnie tym tekstem! (smiech)
xkasiulax
nie no jedyny tekst moich rodziców to właśnie jak koleżanka wyżej napisała'' geje i lesbijki to zboczeńce '''-a no mam koleżankę i dwóch kolegów geij moi kochani rodzice ich nienawidzą jeśli już przychodzą to do mieszkania nie maja wstępu dla tego na spacery czy coś umawiamy się na placu zabaw. gdzies gdzie nas nie widać..........i można w spokoju porozmawiać nasze spotkania sa potajemne choć jestem pełnoletnia mam dziecko męża heh...czasem mnie to śmieszy okropnie (krejzolka)
cytrynka
mój kuzyn jest rudy. od dzieciństwa był narażony na przezwiska itp. teraz w wieku 25 lat mówi że nie chce mieć dzieci....... a dlaczego? bo może być rude a nie chce aby jego dziecko było pośmiewiskiem.
Widać jak takie szczeniackie przezwiska mogą się odbić na psychice człowieka(placze)(placze)(placze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.