Menu

rybki akwarium

witam od niedawna mamy rybki i zastanawiamy sie od czego woda metnieje?

Pacholec
 475  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

rybki akwariowe

Odpowiedzi

Mysiulineczka
A jaki masz filtr i wkład do niego ? Akwarium słodkowodne czy słone? Mój K jest akwarystą więc liznełam co nieco
marthakd
a czesto sie dziejje tak ze od zle wypłukanego żwiru woda metnieje u nas ta było wymiieniełam wszystko w akwarium i teraz woda jest ok:)
MamaMaya
jak nie masz pompki i filrtra to juz tak bedzie niestety. my kupilismy kule z dwoma welonami woda metniała juz na drugi dzien a rybki zdechły w przeciągu tygodnia czy dwóch(placze) oczywiscie mimo wymienianej wody i karmienia (pokoj)
amalka
Po pierwsze- czy akwarium dojrzało lub czy przynajmniej uzdatniłaś wodę, po drugie- czy masz odpowiedni osprzęt, po trzecie- rośliny żywe czy sztuczne, po czwarte- żwirek kupny (w zoologu) czy "znaleźny", po piąte- czy obsada z tego samego biotopu, po szóste- jaka obsada i czy nie za liczna, po siódme- czy nie przekarmiasz rybek, po ósme- czy masz w obsadzie "czyścicieli", po dziewiąte- co ile podmieniasz wodę, po dziesiąte- jaki litraż ma baniak.
amalka
@MamaMaya bo rybek NIE TRZYMA SIĘ W KULI!!! To dla nich tortura! Świra dostają, zaburzeń błędnika, tracą wzrok! Jeszcze brak filtra, grzałki to już tortura! Jeśli chce się mieć zwierzątko, trzeba najpierw o nim poczytać! Po prostu "zatorturowałaś" rybki na śmierć (zla)
amalka
Z przejęcia chyba ta "tortura" "zatorturowała" moją wypowiedź (grins)
tlolek
@amalka napisała wszystko.
Z tego co pamiętam to za mętnienie świeżej wody odpowiedzialny jest pierwotniaczek, łatwo się go pozbyć używając odpowiednich płynów uzdatniających wodę
monilajsa
Amalka napisała wszystko :-)
amalka
@Evra, @Tlolek, @Monilajsa (prezent)

Napiszę może jak było/ jest u mnie...

Baniak ma 40 l, wyposażony jest w filtr, deszczownicę, grzałkę, termometr i całą resztę osprzętu. Żwirek ciemny- kupiony w zoologu, roślinki sztuczne. Akwarium dojrzewało nieco ponad dwa tygodnie (wcześniej woda swoje odstała i została odchlorowana). Zafundowałam pupilom "skrytki" w postaci dwóch muszli i ozdoby z zoologa. Rybki wybrałam z tego samego biotopu i tak w obsadzie znalazły się: 4 gupiki, 4 neonki, 2 kiryski, 1 glonojad (dwa ostatnie "czyszczą" żwirek, roślinki, ścianki...) Podmiana wody co dwa tygodnie- 20%. Rybki karmię dwa razy dziennie- 1. rano chwilę po zaświeceniu światła, 2. wieczorem chwilę przed zgaszeniem. Pokarm w formie płatków i granulek, preferowanych przez moje neonki. Kiryski pochłaniają co popadnie, glonojad uwielbia brokuła i marchewkę (ponoć wcina też sałatę ale jeszcze nie próbowałam)

W weekend zabiorę się za preparowanie korzenia (dziś mąż ma mi dostarczyć) O roślinach żywych pomyślę, gdy zdobędę większe doświadczenie.

Woda jest przejrzysta, rybki komunikatywne (grins)
amalka
Wybacz ale nie zajmujesz się akwarystyką, tylko po prostu masz akwarium, do tego okropnie źle prowadzone (krejzolka) Gupik jest rybą pochodzącą z Ameryki Pd. i takiż właśnie biotop preferuje. Żwirek CIEMNY! Czarny, brązowy lub mieszany (musi być gładki) i żadnych farbowanych świństw! Roślinkę rybki mieć powinny (sztuczna w zupełności wystarcza), by się schować (naturalne zachowanie). Korzeń również mile widziany. Wodę TRZEBA podmieniać- choćby po to by z dna usunąć odchody (najlepiej wężykiem) i w żadnym wypadku chlorowana kranówka!!! Matko kochana... Współczuję Twoim rybkom...

Jestem stosunkowo świeża w temacie ale jak widać wiedzę mam większą... Nim akwarium założyłam, starałam się możliwie intensywnie zgłębić temat.

P. Cóż też masz za akwarium skoro tylko dwie rybki... (?)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.