Menu

rzęsa w oczku

Mój Synek (20 mies.) od ponad tygodnia ma problemy z oczkami, stosujemy zalecone przez okulistę krople i maść, ale wczoraj dodatkowo weszła Mu rzęsa i utknęła pionowo przy zewnętrznym kąciku prawego oka, co jeszcze bardziej podrażnia i tak już chore oczka(placze) Próbowałam kilka razy wypłukać Mu oko solą fizjologiczną i "wyjąć" rzęsę językiem (proszę się nie śmiać, metoda mojej Mamy jak jeszcze byłam dzieckiem), ale nie pomaga(placze) Nie chcę Mu tam dłubać gazikami czy czymkolwiek innym żeby jeszcze bardziej Mu nie zaszkodzić czy nie zadziubać oka. Chyba trzeba będzie znów jechać do okulisty, albo na izbę okulistyczną jak Mąż wróci z pracy:( Może miałyście podobną sytuację ze swoimi Maluchami??? pomocy!!!(placze)

piasekpustyni
 578  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie oko

Odpowiedzi

piasekpustyni
Boguś też ma właśnie baaardzo długie rzęsy, ale nie wyobrażam sobie jak Mu naciągnąć powiekę skoro zapuszczenie soli fizjolog. czy kropli to pisk, zaciskanie oka i wyrywanie się że trzeba trzymać na siłę. Nie ma szans(placze)
tymianek
powiekami bym "poprzesuwała" rzęsę, od razu po zakropleniu soli fizjologicznej. Można też, choć jest to nieprzyjemne - po prostu lać solą w oczko - ale nie wiem czy dziecko wytrzyma to.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.