Menu

Sąd wezwał 192-latkę aby potwierdziła swój zgon..

Jak widać, to nie pytanie, a chęć podzielenia się wiadomościami ze świata.. Więc proszę mi tu nie pisać "A gdzie pytanie?" Bo go nie będzie:P (awve)
Sąd okręgowy w Trenczynie na zachodzie Słowacji wezwał listownie 192-letnią Katerinę Janikovą, aby ... potwierdziła swój zgon - poinformowała w słowacka telewizja TA3.

Rzecznik sądu tłumaczył, że bez oświadczenia kobiety nie może kontynuować postępowania spadkowego, które toczy się w sprawie jej niegdysiejszego majątku. Jednocześnie sąd zdaje sobie sprawę, że "jest mało prawdopodobne", aby wciąż żyła - dodał.

W oficjalnych rejestrach na Słowacji nie ma aktu zgonu Janikovej, dlatego też wymiar sprawiedliwości wymaga, aby zameldowała się władzom w ciągu 12 miesięcy od wysłania powiadomienia. Rodzina kobiety podaje, że Katarina Janikova urodziła się w 1818 roku i że zmarła prawdopodobnie w 1887 roku, ale nie odnotowały tego żadne oficjalne dokumenty. Próby odnalezienia aktu zgonu w archiwach okazały się bezowocne.

- Znamy jej datę urodzin. Wiemy, kiedy wyszła za mąż. Ale nie wiemy, kiedy umarła - powiedział jej prawnuk, 70-letni Pavol Petruszek. To właśnie on wystąpił do sądu o zamknięcie ciągnącego się od lat postępowania spadkowego i uznanie prababki za zmarłą.

Obecnie najstarszą mieszkanką Słowacji jest 108-letnia Hedviga Sekeraszova z Dolnej Suczy pod Trenczynem.
(wow)(wow)(wow)

Panterka
 535  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

wiadomości ze świata

Odpowiedzi

koza54
no ogólnie ciekawe ale najbardziej mi się podoba nazwa miejscowości Dolna Sucz (grins)
beatka7623
Słyszałam jakiś czas temu o tym Bo podobno zabrali jej emeryturę bo nikt tak długo nie żyje (smiech) I jej dzieci sie o nią upomniały Było w telewizji (kciuki) Ma babka żywotność (kciuki)(kciuki)(kciuki)
kasiam146
(smiech)(smiech)(smiech) dobre a ja myslalam ze to tylko u nas sie takie cudza zdarzaja
xkasiulax
dobre,dobre.............(smiech)(smiech)(smiech)
beatka7623
Chyba że pomyliłam sprawy (zla) Bo tamta żyje i ma chyba ze 140 czy 160 lat Sama juz nie pamięta (grins)

Więc to nie ta sama (grins)
Panterka
Ale to myślenie jest zaje**e.. Babka ma się stawić i powiedzieć, że nie żyje (wow)....
tymianek
(kwiatek) ach ta biurokracaj, na wszystko papierki, pieczątki i znaczki. Niech zrobią seans spirytystyczny na rozprawie, może im odpowie na kilka pytań (smiech)
beatka7623
@tymianek (kciuki)(kciuki)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
elinka
(smiech) @tymianek dobre dobre (kciuki)
Iwona1977
calkiem niedawno spotkalam sie z identyczna sytuacja na poczcie... gosc przyszedl odebrac przesylke zawierajaca akt zgonu ojca,bo gdy byl po niego w urzedzie to nie mial jakis domumentow i powiedzieli ze przesla na poczte. Owszem przeslali, tyle ze adresatem byl sam zmarly i jeszcze z dopiskiem do odbioru osobistego (krejzolka) no i pani nie wydala synowi przesylki tylko odeslala ja z powrotem do urzedu (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.