Menu

Salon Piekności dla 3 latki

czytam właśnie artykuł o Spa dla dzieci: 3, 4, 5 latków. można tam wykonać manikiur i pedikiur. w ofercie jest także woskowanie ciała i masaż. Zastanawiam się, czy takie instytucje miałaby racje bytu w Polsce. Jak wam się wydaje, czy salon piękności dla dzieciaków nie jest już przesadą? a może to ja jestem w błędzie i takie spa utrwala u dzieci pożądane nawyki pielęgnacyjne?

NiebieskKoralik
 598  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie uroda dziecko salon piekności spa

Odpowiedzi

rose
Takie spa dla dzieci robi z nich rozwydrzone bachory, które potem będą wyglądały jak lalki barbie! jestem zdecydowanie przeciwko - jeszcze przyjdzie pora na takie zabiegi! I mam nadzieję, że u nas takie salony nawet nie powstana....
NiebieskKoralik
a własnie że już sa! tzn nie dla takich małych dziewczynek, ale dla młodych nastolatek (14, 15, 16 lat). Dla mnie to taki wstęp do spa dla niemowlaków.
Marlena
Nastolatka a dziewczynka to jest różnica - chociaż i tak zgadzam się z rose - że to na pewno nie jest dobre - potem takie dziecko jedyne o czym będzie umiało porozmawiać to będą akrylowe paznokcie, botoks itd. Jestem przeciwna. Tylko że to rodzice popełniają błąd posyłając dzieci na takie spa itd - dziecko jest niewinne...
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
maryanna
Po jasną cholerę (ups przepraszam to przez te emocje) woskować ciało 3 latka to już naprawdę nie wiem! Ludzie już rozum postradali!
KaczkaDziwaczka
no własnie nie jest łatwo ustalić granicę między nastolatką a dziewczynką. dziewczynki teraz szybciej dojrzewają, granica się obniża.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
maryanna
@kaczkaDziwaczka - owszem obniża się, ale nie do 5 lat
Mart03ha
Może jestem niepostępowa, ale mnie ogólnie razi widok dziewczynek z pomalowanymi paznokciami czy niemowląt z kolczykami wielkości ucha. Nie dajmy się zwariować, na wszystko przyjdzie czas.
KaczkaDziwaczka
@maryanna, najmłodsza matka ma ponoć 3 lata...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.