Menu

Samochód – do czyich obowiązków należy zajmowanie się samochodem

Wymiana opon, uzupełnienie oleju czy płynu do spryskiwaczy, tankowanie, jeżdżenie na myjnię i do mechanika – kto w waszym związku zajmuje się tymi sprawami? Czy bez problemu radzicie sobie ze sprawami motoryzacyjnymi, czy też obowiązek ten spada na mężczyzn? Napiszcie jakie jest wasze podejście do samochodu i spraw z nim związanych.

Ania
 1255  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina samochód naprawa samochodu mechanika

Odpowiedzi

amalka
Gdyby oderwać logo od samochodów, ustawić je obok siebie i kazać mi wybrać konkretny model... nie dałabym rady. Dla mnie niemal wszystkie wyglądają tak samo :) Jeszcze kilka lat temu mój przyjaciel śmiał się ze mnie bo gdy pytał jaki ktoś ma samochód odpowiadałam czerwony/ szary/ granat i duży :) Na szczęście przestało go to bawić. Kompletnie nie znam się na samochodach więc o tym kto wymienia olej nie muszę już chyba wspominać. Wszystkim zajmuje się złota rączka, w osobie mojego małżonka. A ja... nie mam nawet prawa jazdy. Ale już niedługo...
amalka
I żeby nie było- nie rozdzielam zajęć na męskie i damskie. Jednak opon pewnie nigdy nie zmienię :)
Niegrzeczna
Zależy czyj ten samochód :) jeżeli żona i mąż mają osobne to może się każdy swoim zająć, jednak kobieta jadąca do mechanika (niedajboże starego) z góry jest traktowana jak idiotka której trzeba tłumaczyc co to jest koło w samochodzie :/ więc w tej sytuacji lepiej męża wysłać :) no i niektóre moją mieć problem z odkręceniem kół. Poza tym tymi drobiazgami jak mycie wymiana płynów ubezpieczenie itd mogą się zająć oboje :) Zadna z tych czynności nie jest trudna :)
Iwona21
Mąż zajmuje się tymi sprawami u nas, ale to zależy od związku. Gdyby u kogoś w związku tymi sprawami zajmowała się kobieta nie zdziwiłabym się wcale - normalna sprawa.
Magdzik
U nas nie ma z tym problemu, mąż dba o auto i wszystko, co z nim się wiąże... sam się do tego pali, więc ja się nie upieram:)
tlolek
mąż się zajmuje wymienionymi sprawami ale mycie auta to już moja dziedzina przynajmniej się odstresowuje
daryjka87poznan
U mnie od tego jest mąż :)
Kordelia
Wszystkimi sprawami związanymi z autem zajmuje się u nas mąż :)
mala21
najczęściej niestety spada to na mnie, mąż nie ma czasu
Panterka
Raczej oboje, choć częściej M., bo to on głównie używa auto..
irekzboralski
wsiadam i ma jeździć...resztą zajmuje się mąż...jedynie tankuję i doleje płynu do spryskiwaczy...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.