Menu

Samodzielna wyprawa do szkoły

Czy Twoje dziecko samo maszeruje codziennie do szkoły czy też jest odprowadzane lub odwożone z racji dużej odległości? A może korzysta ze szkolnego autobusu? Kiedy waszym zdaniem jest odpowiedni moment, aby dziecko mogło codziennie pokonywać drogę do szkoły i z powrotem w towarzystwie rówieśników a nie rodziców?

Ania
 2227  11

Odpowiedzi

Achcha
mój ma blisko, musi przejść raz przez ulicę ale nie ma tam świateł, od października chodzi sam a jest w drugiej klasie, przez całą pierwszą klasę był odprowadzany!
ijka14
moja corka ma blisko do szkoly, ale musi pokonac duze skrzyzowanie ze swiatlami. jest w pierwszej klasie, od samego poczatku chciala chodzic sama do szkoly. dla mnie jednak juz sam pomsl jest przerazajacy i przynajmniej przez okres pierwszej klasy, jest i bedzie odprowadzana.
choc robimy czasem proby "samodzielnego chodzenia" i wika idzie kilkanascie metrow ode mnie tak zeby miala ja w zasiegu wzroku...to kompromis na jej prosby ;)
Nula139
Od września dzieci chodzą same do szkoły(syn ma 11 lat,córka 9),wcześniej były odprowadzane i przyprowadzane.
mycha2706
Codziennie Ją prowadze,jest doscyć daleko i niebezpieczne przejscia.Dzieciaczki są mało widoczne. Poza tym Ona jest rozsądna i mogłabym Jej zaufać,ale starsze dzieci,chłopcy szczególnie,idą,popisują sie,biegają,popychają,czasami drże az ze cos im sie stanie.
mamaMaksa
Póki co mój Maks jeszcze chodzi do przedszkola i na razie ja go prowadzę mamy blisko do przedszkola czy szkoły gdy pójdzie do szkoły to z poczatku będę chodziła z nim
szyszunia102
ja jeszcze tego problemu nie mam z odprowadzaniem dziecka do szkoły ale od mojej siostry córeczka w tym roku poszła do pierwszej klasy,. mieszkają na wsi i szkołę mają bardzo bliziutko. moja siostra oczywiscie na poczatku roku szkolnego odprowadzala corke do szkoly ale ta przyszła jednego dnia i powiedziala jej że ona chce do szkoły chodzić sama bo to wstyd ze w jej wieku mama ją jeszcze do szkoly odprowadza. teraz moja siostra wychodzi za nią przed dom, przez całą drogę ją widzi i nie idzie za nią. czeka az mala wejdzie do szkoły wtedy moja siostra do domu wchodzi.
AniaSCh
Moja corcia chodzi do szkoły na wsi, a więc z racji tego że ma do szkoły 5 km dojeżdża do szkoły autobusem, do którego i tak musi dojść ok 1 km. Rano zawsze ja odprowadzam, żeby było szybciej i żeby zdążyła, ale z powrotem zdarza sie że wraca sama ( choć rzadko) jednak mam ta komfortowa sytuację że widzę ja z okna już jak wysiada z autobusu, a zapomniała bym dodać ma 6 lat.
Ja będąc w jej wieku pokonywałam 5 km sama na pieszo lub rowerem .... dziś nigdy bym nie pozwoliła by moje dziecko szło samo tak daleko co najmniej do ukończenia 10 lat
jola75
ja jako 8 latka chodzilam sama pieszo do szkoly(2km),czasem bralam autobus szkolny ,czasem autobus normalny.
ale nie wyobrazam sobie puszczac mojego malego samego.
Iwona1977
moje maja blisko do szkoly,corke zaprowadzalam tylko do zerowki bo taki byl obowiazek. Do pierwszej klasy juz chodzila sama,teraz moj syn poszedl do pierwszej i chodza razem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.