Menu

Samodzielne jedzenie

Od kiedy wasze maluchy zaczęły samodzielnie jesć? Sandra jak dotąd to sama je kromeczkę pokrojoną w kostkę, parówki, i jakieś herbatniki czy chrupki. Wszystkim innym muszę ją karmić, bo n ie jest zupełnie zainteresowana. Jak to zmienić?

Natty
 833  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

karmienie

Odpowiedzi

jolks28
Nikola zaczęła samodzielnie próbować jeść łyzka jak miała jakieś 15 miesięcy. Ale to były naprawdę tylko próby. Potem brałam jej rączkę z łyżką i kierowałam do buźki – 70% było na niej ale 30% w buźce. Z czasem szło nam coraz lepiej. Jak miała 18 miesięcy to wcinała już ładnie sama – też z niespodziankami od czasu do czasu :) Ale to jest bardzo indywidualna sprawa – jedne dzieci się uczą szybciej inne później. Staraj się zachęcić Sandrę do jedzenia – może kup jakieś fajne sztućce :) Powodzenia
czarnamamba
Ida szybko nauczyła ise jeść sama – jak miała 15 miesięcy to już sobia doskonale radziła. Ale musiała jeść z nami przy stole. I trzeba też było jeść – nie wystarczyło przy niej siedzieć. I najlepiej jak się na nią nie zwracało uwagi – spadło to spadło trudno.
kasia13_archiwum
Moje obydwie dziewczynki zaczely jesc samodzielnie z ok. 14 miesiacami. Staralam sie podawac im tak jedzenie, zeby mogly w razie koniecznosci rowniez raczkami jesc. Np. makaron nie plywal w sosie, warzywa byly pokrojone w kawaleczki i podane osobno.
Jako 2 latki jadly samodzielnie lyzeczka i juz praktycznie b. rzadko pomagaly sobie raczkami. Yasmina wezmie w raczke np. frytke albe paluszka rybnego, poza tym wszystko stara sie jesc lyzeczka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.