Menu

Samodzielne jedzenie

Witam dziewczynki mam pytanko kiedy Wasze dzieci zaczeły jeść samodzielnie. Moja córeczka ma 18 miesięcy i nawet jej to dobrze wychodzi. Za każdym razem trafia do buzi nabierze pół łyżeczki zupy ale trafi nic nie wleje.

iwona1985
 706  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dziecko

Odpowiedzi

myszka838383
Adasia tez jakoś koło 18 miesiąca zaczął jeść sam. Za 4 miesiące skończy 3 lata i obiadki je nożem i widelcem (grins)
karolincia
jak miała roczek to już próbowała i szybciutko sie nauczyła samodzielnego jedzenia teraz je całkiem sama łyżką i widelcem nawet nie rozlewa i nie rozwala
rozowa82
ok roczku zaczynała łapac za widelec, łyzeczką zaczeło troche poźniej, ale raczkami jadła jeśc przed roczkiem, treraz ma niespełna 21 miesiecy i sprawnie posługuje sie widelcem a łyżeczka idzie coraz lepiej, wiadomo czasmi cos tam rozleje ale to tylko dziecko... (grins)
monique25
przełom 16-17 miesiąca jesli chodzi o sztucce a tak kanapki itp to dużo wczesniej ...
babooshka
Moja córcia (18 m-cy) sama chce jeśc łyżeczką od jakichś 2 tyg. wczęśniej miała takie 2 epizody ale szybko o nich zapominała, a teraz to domaga się tej swojej samodzielności (nie zawsze wszystko z tej łyżeczki zje ale usilnie próbuje):)
33anna
Michaś ma 16 miesięcy i rączkami sobie radzi, ale sztućcami absolutnie. Właśnie się zastanawiałam kiedy opanuję tą umiejętność.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.