Menu

Samodzielne stawianie kroczków

Czy zachęcać dziecko do samodzielnego stawiania kroczków, czy poczekać aż sam się odważy? Mój maluch od kilku miesięcy raczkuje za 3 tyg skończy roczek, chodzi trzymając się mebli bądź kogoś dorosłego boi się iśc za jedną rękę a o samodzielnym chodzeniu nawet nie mam mowy.

Mamusica2008
 526  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie chodzenie

Odpowiedzi

avialle
nie ma się czym martwić, rok to nie granica, która stanowi, że dziecko ma chodzić. Niektórym zajmuje to więcej czasu :) wszystko ok!
Możesz zachęcać, ale nie przymuszaj, wołaj wyciągaj rączki, zrób z tego zabawę, jak będzie gotowe ruszy do przodu! :)
darzenka
moja mała zaczęła dopiero sama chodzić gdy miała 15 miesięcy, nic na silę, ma czas, Tez tylko trzymała sie mebli albo mojego palca aż kręgosłup bolał po całym dniu jej trzymania. pewnego dnia sie puści i juz będzie chodzić i chodzić i wtedy będziesz pragnąć żeby siedziała i siedziała :) pozdrawiam
GUGULKA
mam to samo mój mały za 2 tyg skonczy roczek i zachowuje sie jak twój bobas, ale ja nie widze w tym powodu do zmartwienia, uwazam ze na wszystko przyjdzie czas:)
annabok77
Nie martw sie,wszystko z twoim malym jest ok,nic na sile.Moj syn zaczal chodzic gdy mial 14 miesiecy.Cierpliwosci!!!!!Napewno za kilka tygodni zacznie biegac.:)))
aniolek17
a moj ma roczek i biega sam :) nieraczkował dopiero teraz zakumał i jak to sie robi hm ja mojego zostawilam u tesciowej i tak ze szfagierka puszczały go do siebie tak z pól metra a moze mniej 2 kroczki i coraz dluzszy dystans a potem sam sie puszczal ja sie bałam ale sie przelamałam i w dzien urodzin sam zaczoł biegac a ja poprostu niepatrzylam jak chodzi i tyle :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.