Menu

Samodzielne wyjścia z domu

Dzieci dorastają i nic na to nie możemy poradzić – z czasem potrzebują coraz więcej swobody. W jakim wieku i jak długo twoje dziecko będzie mogło zostawać wieczorami dłużej poza domem? Czy myślisz, że 15 latek może spokojnie wracać koło 21-szej do domu czy to stanowczo za długo? Jak postawiłabyś na dzień dzisiejszy mądre granice rozsądnie do wieku?

Ania
 1512  9

Odpowiedzi

Pineczka
Ja jeszcze niem urodziłam swojej Nikolki, ale postaram się Ją wychowywać tak jak mnie wychowywali rodzice... Nie miałam zakazów, kar, mogłam zostawać poza domem w wieku 15 lat do mniej więcej 23-24.
A jak miałam 16 lat to już poszłam na "prawdziwą, wielką" dyskotekę.
Dzięki tym metodom wychowawczym nie miałam przeciw czemu się buntować, nie musiałam kłamać moich rodziców, nie uciekałam z domu na imprezy i nigdy nie popełniłam takiego błędu, którego mogłabym długo żałować.
Wiadomo, piłam alkohol, imprezowałam, ale wszystko w granicach rozsądku... co innego moje koleżanki, które były trzymane krótko.
Teraz mam ogromny szacunek dla moich rodziców, którzy są dla mnie wyjątkowymi ludźmi i całe życie staram się i będę się starała ich nie zawieść:)
alinagj1o2
Moi zaczęli sami wychodzić po bułeczki i z królikiem na trawkę przed blok mając 5 i 6 lat.Czasami idą sami na dwór a teraz mają 6 i 7 lat.Zawsze mają ze sobą telefon i oprócz tego widzę ich z okna.Nie widzę przeszkód żeby 15 latek nie mógł być na dworze do 21.Ja jak byłam młodsza właśnie o tej godzinie wracałam jak i większość znajomych.Jak dzwony dzwoniły o 21 to wracaliśmy.Wiadomo że zimą ten czas się skracał bo jak zimno i ciemno to komu tam się chciało być poza domem.
beatka7623
Moja córka za miesiąc skończy 15 lat i wraca do domu najpóźniej do 22 Oczywiście kiedy nie idzie do szkoły W tygodniu wraca o 20 Wcześniej w wakacje miała czas do godz 21 Wydaje mi się, że ta granica czasowa stosownie do wieku jest ok Przynajmniej moja córka nie narzeka :))
xkasiulax
ja będąc nastolatką miałam czas do 22 max Mogłam spać u koleżanek ,ale mama zawsze rozmawiała przed tym z rodzicami kumpeli itd..Na dyskoteke pierwszy raz poszłam w wieku 15-lat,ale moi rodzice wiedzieli gdzie jestem i brat mnie odbierał Nie byłam trzymana krótko,ale moi rodzice zawsze wiedzieli gdzie mnie szukać,A ja choc nie raz było to uciążliwe mówiłam im prawdę tak jest cały czas.....................
daryjka87poznan
Ja mysle tak samo jak Sylwia.
monia13100
Zgadzam się z Beatka7623. Moja córa ma podobnie wyznaczone ramówki czasowe.
xxxkasiaxx
Ja mialam 15 lat to poszlam na dyske,. Ale zawsze sobie przyrzekalam sobie ze mojego dziecka nie puszcze w takim wieku. niewiem czemu
gabi206
Moja córka ma prawie 8 lat i w zasadzie cięzko mi jeszcze sobie wyobrazic jej wyjścia z domu i powroty późno w nocy. Myśle,że jak skończy 16,17 lat to będzie miała większą swobodę. Oczywiście najwazniejsze wypracowac w niej dyscyplinę i nie stracic zaufania.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.