Menu

Samodzielność

Jak nauczyć dziecko samodzielności?

marcelina
 578  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie samodzielosć

Odpowiedzi

justa
Nie wyręczają go we wszytkim - np. w ubieraniu butów, myciu się, przy jedzeniu, sprzątaniu itd... warto zachęcać by samo próbowało robić to wszystko choć jak zwykle nie obejdzie się bez zgrytów ;)
panidomu
Mój Krzyś jak domaga się łyżeczki jak go karmię to mu ją po prostu daję. Niech se sam - prosze bardzo. I tylko woła "ja siam, ja siam" Fakt faktem potem i synek i stolik i podłoga wymagaja gruntownego mycia ale to działa. To samo w kąpieli - jak mu myję włoski to też "ja siam" i mydli tymi małymi rączkami włoski ile wlezie - wiadomo trzeba poprawiać ale sprawia mu to wielką frajdę i uczy samodzielności.
kosia
Ja od zawsze angażowalam córki do pomocy - w robieniu kanapeczek, wycieraniu talerzyków (plastikowych na początku), zamiatanie itd. Potem łatwiej szło.
czarna
Ja się starałam żeby Eryk jak najwięcej przebywał z dziećmi w różnym wieku - starsze go mobilizowały, a młodsze sprawiały, że czuł, że potrafi więcej niż one :) Fajnie zadziałało. jak na swój wiek Eryk jest bardzo samodzielny ! Chociaz praktycznie uczył się tylko od innych dzieci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.