Menu

Samodzielność dziecka przy stole

W jakim wieku wasze pociechy stały się zupełnie samodzielne przy stole? Kiedy nauczyły się samodzielnie posługiwać nożem i widelcem? Jak im szła ta nauka? Jak długo wyręczaliście dziecko w takich rzeczach jak krojenie kotleta w kawałki, czy też krojenie kromek w kosteczkę? Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 1182  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie samodzielność sztućce nóż i widelec

Odpowiedzi

Magdzik
Moja 3-latka jeszcze nie operuje nożem, ale widelcem i łyżką całkiem dobrze sobie radzi;)
aniol
Moj synek 4,5 roku raczej nie operuje nożem sam ale umie juz,jednak ze wzgledów bezpieczenstwa rżadko coś kroi.łyzeczka jadl sam juz jak skonczyl 2 latka a potem i juz widelcem.ale zazwyczaj kroje ja kotlety bo on nawet niechce.
amalka
Krzysio ma swój "dzieciowy" nóż ale używa go jedynie do smarowania chleba. Oczywiście potrafi zjeść posiłek samodzielnie lecz czasem ja go nakarmię (gdy mały "wydziwia", gdy się spieszę, gdy nie chcę by się uciapkał hehe) Kaszkę jadł samodzielnie nim skończył roczek- stawał przy stole i "wachlował" łyżką aż miło. Chleba w kostkę raczej mu nie kroiłam- raczej usuwałam skórki. Już od dawna tego nie robię.
ajrian
Mój trzylatek używa noża ale nie idzie mu to jeszcze zbyt sprawnie.Noże stołowe nie są ostre więc nie widzę powodu,żeb się nie uczył. Kiedy jesteśmy na obiedzie poza domem,np w restuaracji częśto mu pomagam bo nie chcę,żeby się cały usyfił.W przedszkolu dzieci nie używają noży więc z łyżką i widelcem radzi sobie bez zarzutu.
natuuusia19
wiki od jakis 2 miesiecy uparla sie na samodzielne krojenie wszystkiego:) jakos nam idzie powoli do przodu:)kanapki juz od bardzo dawna jej nie kroje. lyzka i widelcem je sama
karolcia514
wiki nożem nie operuje ze względu na bezpieczeństwo .... za to łyżeczką i widelcem operuje świetnie je nie muszę jej karmić to taka moja mala zosia samosia ona wszytko sama :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.