Menu

Samodzielność maluszków ;)

Hej ;) Tak mnie naszło takie pytanie, a mianowicie od kiedy wasze maluszki zaczęły trzymać samodzielnie butle, bądź kubek niekapek itp..ogólnie pić same z tych "przedmiotów (grins) No i kiedy zaczęły już próbować coś (grins)(prezent)

Paulinka1701
 753  24

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta samodzielność

Odpowiedzi

emiliab
Taką małą butlę na soczek trzymał sobie sam w 7 m-cu. Niekapek dałam Mu miesiąc później i też trzymał sam od razu. Butlę z mlekiem od 17 m-ca, bo niestety nie mógł jej utrzymać sam bo jest szklana i zaciężka była.
ADAMSKA98
nie pamietam dobrze ale chyba tak w 7 miesiacu zaczynal cos tam sam prubowac trzymac
Mandarinios
w 5 m-cu ... ja nie dawałam butli tylko kubek niekapek z wodą tak dla treningu...w 6 już trzymał pewnie no i wiedział jak z niego pić...
nikordia
a mój ma juz prawie 7msc i nie trzyma jeszcze.tez sie ostatnoi nad ty zastanawiałam
Paulinka1701
ech (pout) Bo moja ma 7 mies i ona nawet nie raczy przymierzać się jakoś do butli ...czy to takiej małej do picia czy do tej większej z mlekiem(mam plastikową) No ale mam nadzieje, że to tylko jej lenistwo (grins) Bo grzechotki miski i inne zabawki nawet male poduszki potrafi złapać i przyciągnąć do siebie (grins)
Paulinka1701
nikordia widzę, że ten sam problem mamy (grins)
Magdzik
Moja córcia sama trzymała butelkę i niekapek na 2 tygodnie przed skończeniem roczku, a skończyła niedawno... Wcześniej nie chciała, a ja jej nie zmuszałam
Magdzik
Dziewczynki, ale zabawki i grzechotki to nie to samo, co butelka z mlekiem czy herbatką(nigdy)(grins)(grins)
Anita21
w 5miesiacu
Paulinka1701
Ja czasami daje jej mała butelkę jak jest troszkę picia żeby sobie pooglądała i zobaczyła co to jest...ale i tak woli zabawki (grins)
Paulinka1701
hehe ja ostatnio dałam małej łyżeczke do ręki ...zupa była przede wszystkim na mnie(smiech)(smiech)
Mysiaa
Mój synek też zaczął trzymać butlę zanim skończył roczek.Teraz to już nie pozwala sobie jej trzymać,sam mi wyrywa jak widzi że podaje mu piciu albo mleko:D
Paulinka1701
Ja wiem że nie to samo ale on nasze poduszki(jaśki) potrafi podnieść a one lekkie nie są (wow) Ja wiem co jej chodzi po głowie ...wygoda (smiech)
Mysiaa
Paulinka1701(smiech) mała wygodnicka rośnie(smiech)
Paulinka1701
No a jak po co ma się męczyć jak mamusia da (smiech)
Mysiaa
poczekaj jeszcze trochę a będzie wszystko chciała sama robić.Wtedy to będziesz miała dużo więcej do sprzątania(grins)(grins)(smiech)(smiech)
StepByStep
Mój jakoś od 2 tyg. sam butle z herbatką i mlekiem trzyma.... poza tym już szuflady otwiera w komodzie ( obecnie jego ulubiona zabawa), sam siada ( dzisiaj był ten pierwszy raz) (grins)(grins)(grins)

Dodam, że ma 7 miesięcy.
izkalepszy
ok. 6 miesiąca,sama chce pić nie mogę jej już trzymać bo się złości
emiliab
Zobaczysz jeszcze jak przyjdzie czas kiedy Ty pędziesz chciała potrzymać, a malutka stwierdzi, że mama nie musi.
karolincia
nie próbowałam sama stwierdziła ze chce trzymać butle i było to po roku od dawna też je juz całkiem samodzielnie na wszystko przychodzi czas i nie ma co sie spieszyć
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.