Menu

Samodzielność przedszkolaka

Na ile samodzielne są wasze dzieciaki przedszkolaki? Moja Zuzia ubierze się sama, ale muszę jej przyszykowac oczywiście ubranka, sama posprzata pokoik (oczywiście tak mniej więcej), sama zje oczywiście - jedynie mięsko jej zawsze kroję w małe kosteczki żeby jej było łatwiej. Ale kąpanie jeszcze w towarzystwie... Wydaje mi się że jest dość samodzielna dlatego chciałabym wiedzieć jak to z tą samodzielnością jest u was.

Marlena
 956  3

Odpowiedzi

itaka
Witaj... mam młodszą dwuletnią córkę, która chodzi do żłobka ... sama je i widze, że sobie nieżle radzi bo jak ją odbieram to nie wynosi na ubrankach połowy obiadu więc poza domem widze, że również nie ma z tym problemu. Jeżeli chodzi o ubieranie to ... jest jak pies ogrodnika, sama nie da rady sie ubrac jeszcze ale innym nie pozwoli sobie pomóc :) czasami to jest zabawne ale w sytuacjach podbramkowych, kiedy trzeba wyjść z domu i stawić się na ósma do pracy to już jest mniej zabawne. Ze starszą nie ma problemu... jest samodzielna chociaz czasami lubi się popieścić :)
lara1982
Moja córka też podobnie umie sama jeść i ubiera się z myciem jest różnie,ale robi to sama,a ja sprawdzam.Pokój sprząta i pomaga mi w kuchni bo lubi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.