Menu

Segregacja śmieci

Czy segregujecie śmieci na szklane, papier, plastikowe itd?
Niektóre urzędy miasta dostarczają do domów za darmo worki do segregacji i za darmo je wywożą. Polacy jeszcze nie mogą się pochwalić takim wynikiem jak Niemcy, ale czy robicie coś w kierunku odśmiecania naszej planety? Czy wrzucacie wszystko jak leci?

artanis
 712  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród recykling segregacja odzyskiwanie odpadów

Odpowiedzi

PiOtRiMaDziA
@asafi: właśnie, wymóg. U nas w blokach nie dają takich worków, są niby kosze na różne odpady, ale nikt z tego nie korzysta. Ja też przyznam, że wrzucam jak leci, troszkę mi wstyd:(
mumczinx
W mojej okolicy niestety nie ma koszy, które by te segregację umożliwiały jeśli takie odnajdę to chętnie plastik, szkło i papier oddziele osobno. @artanis z tego co mi wiadomo na osobne worki do wywożenia (te o różnych kolorach na wybrane śmieci) trzeba dodatkowo zapłacić... nie ma nic za darmo... ehhhhh
artanis
@mumczinx: wszystko zależy od urzędu miasta, niektóre gminy stać na darmowe worki inne nie. Tam gdzie mieszkałam, były za darmo. Był kalendarz w jakie dni trzeba wystawić worki i jeździła ciężarówka która je zbierała, zostawiając przy okazji puste.
mumczinx
No tak dziewczyny - może faktycznie zależy to od urzędu miasta. W sumie może łatwiej ludziom uwierzyć, że będą segregować jak za takie worki zapłacą niż jak dostaną po prostu za darmo worki na śmieci niekoniecznie zabrane by używać do segregacji... Nie mówie o Was ale ogólnie o polskiej mentalności. Grunt, że za darmo.
mumczinx
Swoją drogą zastanwiam się jaki jest dalszy los tych worków zabranych przez śmieciarki - kiedyś mi ktoś opowiadał, że bywa często to jedną wielką ściemą i i tak i tak wszystkie śmieci lądują razem.
mumczinx
@dzemma23 tak masz rację
Akoo
Odnośnie poruszanych wcześniej dyskusji mogę Wam powiedzieć, że i ja należę do osób, które worki dostają za darmo. No i oczywiście chętnie je wykorzystuje - podział jest na papier, szkło, plastik.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.